خطیبی دوران حضورش در سپاهان را فراموش نکند/مالکیت مشترک در سال ۸۷ بد بود و حالا خوب است!

حسین چرخابی پیشکسوت فوتبال سپاهان و سرمربی تیم سپاهان نوین که در حال حاضر این تیم را برای حضور در لیگ دسته سه آماده می کند از صحبت های هوشنگ نصیر زاده مدیرعامل باشگاه ماشین سازی و رسول خطیبی گله دارد.

به گزارش خبرنگار ایمنا، حساسیت و هیجان در رقابت‌های لیگ برتر فوتبال ایران به اوج خودش رسیده و مدعیان حاضر در صدر جدول به دنبال قهرمانی در نیم فصل اول این مسابقات هستند. تساوی هفته گذشته سپاهان در خانه ماشین‌سازی، برد پدیده در مقابل سایپا و تساوی دو تیم پرسپولیس و تراکتورسازی همچنان تنور رقابت در صدر جدول را داغ نگه داشته است و دو بازی مستقیم سپاهان در برابر پدیده و پرسپولیس می‌تواند تاثیر سرنوشت قهرمان نیم فصل را عوض کند. با این حال بعد از تساوی سپاهان در خانه ماشین سازی صحبت‌های بسیار زیادی در بحث داوری این بازی و اخراج بازیکن تیم تبریزی به به گوش می رسید و منجر به مصاحبه مدیران عامل هر دوباشگاه و رسول خطیبی سرمربی سابق ماشین‌سازی هم شد که اتهاماتی را هم به فوتبال اصفهان و باشگاه سپاهان وارد کردند.

نام بردن از تیم سپاهان نوین در این مصاحبه‌ها بهانه‌ای شد تا با حسین چرخابی سرمربی شناخته‌شده و پیشکسوت فوتبال اصفهان که نامش با نام سپاهان نوین همیشه در کنار هم بوده تماس بگیریم تا نظر او را در مورد این صحبت ها بدانیم. در ادامه گفت‌وگوی این مربی و پیسکسوت فوتبال ایران و اصفهان را با خبرنگار ایمنا می خوانید:

از آخرین وضعیت تیم سپاهان نوین صحبت کنید، آیا این تیم به شرایط ایده ال رسیده است؟

با تمام توان و با سرعت به پیش می‌رویم و تلاش می‌کنیم تا از اعتبار نام سپاهان دفاع کنیم. در این مدت بعضی‌ها هم برایمان حاشیه درست کردند و با استفاده از نام پرنس کبیربلو مهاجم سابق سپاهان سعی کردند سپاهان نوین را به حاشیه ببرند در حالی‌که پرنس ساکن ایران است و فقط برای تمرین و آمادگی بدنی به تیم ما اضافه شده بود و قرار نیست که در لیست تیم حضور داشته باشد. از طرف دیگر سپاهان نوین با ترکیبی از بازیکنان باتجربه و جوان شکل گرفته و میانگین سنی تیم ما حدود ۲۴ سال است و به همین خاطر مشکلی در این زمینه وجود ندارد.

در مورد حواشی این چند روز اخیر در بحث مالکیت مشترک دو باشگاه تراکتورسازی و ماشین‌سازی چه صحبتی دارید؟

نصیرزاده مرد قانون است و برای من سوال است که چرا امروز مواضعش نسبت به گذشته عوض شده، زمانی‌که سپاهان نوین در سال ۸۷ به لیگ برتر صعود کرد و آن مشکلات ایجاد شد نصیرزاده در گفت‌وگو با خبرگزاری‌ها که هنوز هم اسنادش را حفظ کرده‌ام گفته بود که مالکیت یک مجموعه برای دو تیم قانونی نیست و با استناد به بند ۵ ماده ۲۰ اساسنامه هیچ کدام از اشخاص حقیقی و حقوقی نمی‌توانند همزمان مالیکت دوباشگاه را بر عهده داشته باشند چون ممکن است منجر به تبانی شود ولی حالا با توجه به شرایط مواضع خودش را تغییر داده است.

البته صحبت از مباحث مالی و خرج کردن سپاهان از جیب مردم هم شده است، فکر نمی‌کنید که این مدل صحبت‌ها بیشتر تخریب باشد تا انتقاد؟

سوال من از نصیرزاده این است که تراکتورسازی تا همین دو سال قبل مگر مالک خصوصی داشت، بازیکنان جوان و آینده‌دار چطور تحت عنوان سرباز به این تیم می‌پیوستند، آن زمان مالکیت نیمه دولتی برای تراکتورسازی خوب بود و امروز برای سپاهان بد شده است؟ اگر قرار است انتقادی مطرح کنیم باید منصفانه باشد و بر پایه منطق حرف بزنیم.

پس شما حرفهای سرمربی تیم سپاهان را تایید می کنید؟

صددرصد همینطور است. سپاهان دراین هفته‌های گذشته تیمی هجومی بوده و سبک کاری امیر قلعه‌نویی چه در گذشته و چه امروز نشان داده که تیم او اهل انجام بازی دفاعی نیست و همیشه یک بازیکن در کورس آقای گلی داشته است. در همین بازی مقابل ماشین‌سازی اگر مشکلات داوری ایجاد نشده بود سپاهان به راحتی با سه امتیاز از زمین خارج شده بود تا امروز دیگر این صحبت‌ها هم مطرح نباشد. اتفاقاً نصیرزاده خودش هم در صحبت‌هایش به نوعی اظهارات مربی سپاهان را تایید کرده است.

مدیرعامل ماشین‌سازی در مصاحبه‌اش بارها به نام سپاهان نوین هم اشاره کرده است، توضیح می‌دهید که چرا آن زمان سپاهان نوین لیگ برتری نشد؟

بزرگترین مانعی که مسئولین وقت برای عدم حضور تیم سپاهان نوین برای عدم حضور در لیگ برتر زدند همین حرف‌هایی است که امروز نصیرزاده مطرح کرده و نمی‌دانم که چرا آن زمان قانون به ضرر ما اجرا شد ولی امروز همین آقایان به نفع خودشان استفاده کرده‌اند. سپاهان نوین در اوج مظلومیت نتوانست در لیگ حضور پیدا کند و این بار هم تکسیرا مربی تیم سپاهان که از خارج ایران آمده و به خوبی با قوانین بین‌الملی آشناست این صحبت را مطرح کرده است .

رسول خطیبی هم صحبت‌هایی را در مورد مربی سپاهان و عملکرد این تیم انجام داده بود، نظر شما در این ارتباط چیست؟

وقتی صحبت‌های خطیبی را شنیدم این سوال برایم ایجاد شد، چرا بازیکنی که سال‌ها در فوتبال اصفهان حضور داشته و نان و نمک دوباشگاه اصفهانی را خورده است به خودش اجازه می‌دهد که اینطور بی محابا به سپاهان حمله کند و صحبت‌هایی بی پایه و اساس را به زبان بیاورد. رسول خطیبی فراموش نکند که سپاهان بر گردن او حق دارد و جایگاهی که در فوتبال به آن دست پیدا کرد خیلی‌هایش به دلیل حمایت‌های باشگاه سپاهان بود. در این سال‌ها هم هر زمان خطیبی به اصفهان آمده از طرف هواداران سپاهان مورد تشویق قرار گرفته و بهتر است که بعد از این با احترام بیشتری درمورد سپاهان صحبت کند.

کد خبر 359642

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.