صدرنشینی موقت، سوغات سپاهان از تبریز

تیم فوتبال سپاهان با گل دقایق پایانی کومان، همچنان بی شکست ماند و موقتاً صدرنشین لیگ برتر شد.

به گزارش خبرنگار ایمنا، در چارچوب رقابت‌های هفته سیزدهم لیگ برتر فوتبال امروز تیم‌های ماشین سازی و سپاهان به مصاف یکدیگر رفتند که این دیدار در نهایت با تساوی یک بر یک به پایان رسید.

هفته سیزدهم لیگ برتر فوتبال

دیدار تیم‌های ماشین سازی و سپاهان

ورزشگاه: بنیان دیزل تبریز

تماشاگر: چهار هزار نفر

گل‌ها: محمد خرم الحسینی (دقیقه ۳۷) برای ماشین سازی؛ ولادیمیر کومان (دقیقه ۸۷) برای سپاهان

اخطار: سعید آقایی (دقیقه ۱۶) و کی‌روس استنلی (دقیقه ۳۹)، سیاوش یزدانی (دقیقه ۸۴) از سپاهان؛ عزیز معبودی (دقیقه ۳۹) از ماشین سازی

اخراج: عزیز معبودی (دقیقه ۴۵، کارت زرد دوم)

ماشین سازی: فرناندو دخسوس، محمدحسین کنعانی‌زادگان، محمد اهل‌شاخه، مسیح زاهدی، عزیز معبودی، احمدرضا زنده‌روح، سید محمد خرم‌الحسینی (۵۱- پیمان بابایی)، سعید مهری، سید احمد موسوی، فرید بهزادی‌کریمی و رضا خالقی‌فر

سرمربی: رضا مهاجری

سپاهان: پیام نیازمند، حسن جعفری (۷۷- جلال علیمحمدی)، سیاوش یزدانی، خالد شفیعی، سعید آقایی (۴۶- مهرداد محمدی)، مهدی کیانی، بختیار رحمانی (۵۳- محمد ایران پوریان)، ولادیمیر کومان، سجاد شهباززاده، ساسان انصاری و کی‌روس استنلی سوارز

سرمربی: امیر قلعه نویی

داور: یاسر همرنگ، علی دودانگه، علی اکبر عظیم پور و مهدی مرجانزاده

شرح بازی:

سپاهان بعد از پنج پیروزی متوالی و ماشین سازی بعد از پنج تساوی متوالی در حالی به مصاف یکدیگر می‌رفتند که هر دو به امتیازات کامل این دیدار نیاز داشتند اما با این وجود تیم میزبان از همان ابتدای بازی رو به بازی تدافعی آورد و همین موضوع کار را برای شاگردان قلعه نویی در ایجاد موقعیت سخت کرد.

ماشین سازی که حساب شده به دفاع می‌پرداخت در یکی از معدود حملات خود به لطف کم تعداد بودن بازیکنان سپاهان در فاز دفاعی با شوت خرم الحسینی گل اول را به ثمر رساند.

بعد از این گل دقایق باقیمانده نیمه نخست با جنجال زیادی همراه شد و بازیکنان دو تیم درگیری‌های زیادی داشتند که حاصل آن در نهایت اخراج عزیز معبودی و ۱۰ نفره شدن ماشین سازی از دقیقه ۴۵ بود.

سپاهان که در نیمه دوم با یک بازیکن بیشتر بازی می‌کرد برابر تیمی که رو به دفاع مطلق آورده بود کار سختی داشت. شاگردان قلعه نویی نیاز به سرعت دادن به بازی داشتند اما دفاع جانانه ماشین سازی که با ضد حملات این تیم نیز همراه می‌شد اجازه موقعیت سازی به سپاهانی‌ها نمی‌داد.

در ۱۰ دقیقه پایانی که معمولاً تیم‌های بازنده رو به بازی انتحاری می‌آورند سپاهان نیز به این نوع بازی روی آورد و در دقیقه ۸۷ بالاخره موفق شد روی ارسال کوتاه علیمحمدی از سمت راست و ضربه نهایی کومان گل تساوی را به ثمر برساند.

در دقایق باقیمانده بازی بسیار مهیج دنبال شد و هر دو تیم می‌توانستند گل برتری را به ثمر برسانند اما در نهایت بازی با نتیجه تساوی به پایان رسید تا سپاهان به لطف این یک امتیاز موقتاً به صدر جدول برسد.

شرح گل‌ها:

۱-۰ (۳۷- ماشین سازی)- شوت سرکش خرم الحسینی پس از اثر سیاوش یزدانی وارد دروازه سپاهان شد.

۱-۱ (۸۷- سپاهان)- ارسال کوتاه علیمحمدی از سمت راست با ضربه کومان به سه کنج دروازه ماشین سازی رفت.

دقایق حساس:

دقیقه ۶۷- پاس در عمق بلند بهزادی کریمی، پیمان بابایی را با دروازه بان سپاهان تک به تک کرد اما ضربه بابایی از کنار دروازه به بیرون رفت.

دقیقه ۷۹- ارسال محمدی از سمت چپ با ضربه سر کی‌روس همراه شد که توپ راهی به چارچوب پیدا نکرد.

دقیقه ۸۵- ارسال ایران پوریان از سمت راست با ضربه سر کی‌روس همراه شد که توپ در اختیار دخسوس قرار گرفت.

دقیقه ۹۰+۲- روی یک پرتاب اوت بلند در شلوغی محوطه جریمه سپاهانی‌ها توسط استنلی به گل رسیدند اما قبل از آن داور اعلام خطا کرده بود.

اتفاق ویژه:

قضاوت پر حرف و حدیث همرنگ، داور مسابقه بسیار جنجالی بود و اعتراض هر دو تیم را در پی داشت.

بهترین بازیکن:

محمد حسین کنعانی زادگان در کنار خرم الحسینی بهترین بازیکنان این دیدار بودند.

کد خبر 359457

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.