قیمت بسیاری از کالاها دو برابر افزایش داشته است

سخنگوی کمیسیون عمران مجلس با تاکید بر ضرورت افزایش حقوق کارمندان، کارگران و فرهنگیان گفت: بسیاری از کالاها تورم بالاتر از ۱۰۰ درصد را نیز تجربه کرده اند.

به گزارش خبرنگار پارلمانی ایمنا، صدیف بدری در نطق میان دستور خود در جلسه علنی امروز سه شنبه-۲۹ آبان‌ماه- با بیان اینکه آغاز به کار دولت دوازدهم خوشایند نبود، خاطرنشان کرد: در سال جاری سردرگمی، سوءمدیریت و بی برنامگی در مواجهه با مسائل مختلف به خصوص اقتصادی در بدنه دولت مشهود بود که دود این بی تدبیری ها به چشم مردم رفت.

نماینده مردم اردبیل، نمین، نیر و سرعین در مجلس شورای اسلامی در ادامه با بیان اینکه بلاتکلیفی در بازار ارز، مسکن و خودرو نمایان تر از هر بخش دیگری است، اظهار کرد: همین مسأله آبستن ضربات جبران ناپذیر به بخش تولید از یک سو و مصرف کنندگان از سوی دیگر بوده است.

وی همچنین خطاب به رییس جمهور با بیان اینکه نوسانات بازار ارز در ماه های اخیر باعث از بین رفتن ثبات در بازار و افزایش قیمت کالاهای مصرفی شده است، عنوان کرد: این قضیه تا جایی است که بسیاری از کالاها تورم بالاتر از ۱۰۰ درصد را نیز تجربه کرده اند.

بدری ادامه داد: تورم و افزایش قیمت‌ها همواره اقشار مختلف جامعه به خصوص کارگران، کارمندان و معلمان را تحت فشار قرار داده و با مشکلات معیشتی مواجه کرده که با کاهش قدرت خرید روبرو بوده اند.

این نماینده مردم در مجلس دهم یادآور شد: آنچه می‌تواند در این شرایط کمک کند افزایش مجدد حقوق کارگران، فرهنگیان و کارمندان در سال جاری است و برای حمایت از آنها این کار اجتناب ناپذیر است؛ لذا از دولت می خواهم در اسرع وقت اقدام کند چرا که دستمزد آنها با تورم بازار متناسب نبوده و باید برای حمایت از آنها تصمیم گیری عاجل صورت گیرد.

ضرورت تقدیر از علی دایی

نماینده مردم اردبیل در مجلس در ادامه با اشاره به احضار علی دایی ابراز کرد: احضار علی دایی و تخریب هدایت شده وی از سوی رسانه ملی اتفاقی بود که خاطر اردبیلی‌ها را افسرد و ضمن اینکه معتقدیم شفاف سازی در هزینه‌کرد مالی همواره لازم است، اما خود دایی پیش از هر شخص دیگری این اقدام را انجام می دهد.

وی اضافه کرد: مسأله زمانی رنگ دیگری می گیرد که گوش مردم از اخبار اختلاس مدیران پر شده، اما به جای احضار آنها احضاریه برای کمک علی دایی به زلزله زدگان صادر و اعتماد عمومی نشانه گرفته می شود.

بدری ادامه داد: زمانی که منطقه‌ای بیش از هر زمان دیگر نیازمند بازسازی است باید از کسانی که باعث کمک به امنیت فکری زلزله زدگان هستند تقدیر شود و این اولویت است؛ لذا افراد صادقی مثل علی دایی که با حضور شجاعانه و اقدام موثر در مواقع بحرانی، کمک به مردم را اولویت قرار دادند باید مورد توجه باشند.

سخنگوی کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی در پایان خاطرنشان کرد: برای استفاده از ظرفیت این اسطوره در صدد ساخت ورزشگاهی هستیم که از توانایی های این چهره بین المللی در زمینه صنعت توریسم ورزشی بین المللی استفاده کنیم.

کد خبر 359124

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.