امام جمعه فولادشهر

لنجان- امام جمعه فولادشهر گفت: یکی از مطالبات مردم از تیم اقتصادی دولت بویژه وزیر اقتصاد کنترل تورم، جلوگیری از بی‌ثباتی در بازار سکه و ارز و همچنین مهار نقدینگی به عنوان عوامل موثر بر قیمت کالاهای اساسی و مورد نیاز مردم است.

به گزارش خبرنگار ایمنا از شهرستان لنجان، حجت‌الاسلام مسعود سرافراز در خطبه‌های عبادی سیاسی نماز جمعه فولادشهر با اشاره به بیانات رهبر معظم انقلاب در خصوص  ۱۳ آبان اظهار کرد: مقام معظم رهبری در این دیدار فرمودند: حوادث ۱۳ آبان نشان می‌دهد یک چالش عمیق میان ایران اسلامی با آمریکا وجود دارد و نتیجه ۴۰ ساله این چالش حاکی از پیروز شدن ملت ایران و مغلوب شدن آمریکاست.

وی افزود: مغلوب شدن آمریکا به دلیل عدم دستیابی به مقاصد، نتیجه معکوس گرفتن از تحریم‌ها، افول و زوال قدرت آمریکا، از بین رفتن قدرت نرم آمریکا، ضربه خوردن قدرت سخت آمریکا، افزایش بدهی‌های اقتصادی و کسری بودجه ۸۰۰ میلیارد دلاری و افول نفوذ آمریکا در منطقه است.

امام جمعه فولادشهر تصریح کرد: هزینه‌های سنگین نظامی‌گری آمریکا، موجب شده اکنون این کشور بیش از ۱۶ تریلیون دلار بدهی داشته باشد و برآورد می‌شود طی چند سال آینده، این رقم به بالای ۲۰ تریلیون برسد. در واقع تمامی نشانه‌ها حکایت می‌کند که دولت آمریکا قادر به تغییر جهت در میزان بدهی و کسری بودجه خود نخواهد بود.

وی ادامه داد: روزنامه آمریکایی واشنگتن پست در تحلیلی در روزهای اخیر، تصمیم پنتاگون در کاهش حضور نظامی آمریکا در منطقه را به‌دلیل هراس نیروهای نظامی آمریکایی از واکنش ایران در صورت وقوع درگیری احتمالی عنوان کرد.

سرافراز اضافه کرد: روزنامه «معاریو» چاپ رژیم صهیونیستی نیز چنین مطرح کرد که ائتلاف سه‌گانه میان اسرائیل، عربستان و آمریکا به‌طرز فاجعه‌باری در تمامی جبهه‌ها چه در مقابل لبنان، سوریه و عراق و چه در مقابل ایران و یمن شکست خورده است.

وی تصریح کرد: جورج فریدمن، تحلیل گر برجسته آمریکایی چنین مطرح کرده است، مشکل ما با ایران بر سر فعالیت هسته‌ای این کشور نیست، بلکه این است که ایران نشان داده است نه فقط بدون حمایت آمریکا، بلکه در حال درگیری با آمریکا نیز می‌توان بزرگ‌ترین قدرت تکنولوژیک و نظامی منطقه بود و این مسائل برخی از مهم ترین دلایل مغلوب شدن آمریکا و افول و زوال قدرت آمریکاست.

امام جمعه فولادشهر با اشاره به تیم جدید اقتصادی دولت و مطالبات مردم گفت: یکی از مطالبات فوری مردم از تیم اقتصادی دولت بویژه وزیر اقتصاد کنترل تورم، جلوگیری از بی ثباتی در بازار سکه و ارز و همچنین مهار نقدینگی به عنوان عوامل موثر بر قیمت کالاهای اساسی و مورد نیاز مردم است.

وی خاطرنشان کرد: از وزارت خانه صنعت، معدن و تجارت نیز انتظار می‌رود تا با کنترل، نظارت و مدیریت بر واردات و صادرات کالاهای اساسی زمینه کاهش قمیت‌ها بویژه در محصولات گوشتی، لبنی، کشاورزی را فراهم کند.

سرافراز افزود: همچنین انتظار می‌رود وزارت راه و شهرسازی در دوره جدید بتواند دلایل روند کند نوسازی بافت‌های فرسوده را که از ۶۰ هزار قرارداد به ۱۰ هزار مورد کاهش یافته است را بررسی کند و ضمن نوسازی شهرها و تامین مسکن جوانان، بتواند در رونق کسب و کار و ایجاد اشتغال مفید واقع شود.

وی تصریح کرد: مطالبه کارگران و بازنشستگان تامین اجتماعی به عنوان یکی از ضعیف ترین اقشار جامعه این است که برای کمک به معیشت این قشر ضعیف از هیچ کوششی فروگذار نکرده و در این شرایط سخت باری از دوش آنها بردارند و از جمله راهکارهای مدنظر این طبقه افزایش میزان دستمزدها و توزیع به موقع مایحتاج آنها و پرداخت به موقع صندوق‌های بیمه گر است.

امام جمعه فولادشهر با اشاره به مسایل مربوط به یمن گفت: عربستان امروز بعد از گذشت بیش از ۴۴ ماه جنایت و توحّش، درمانده و ناتوان از شکست مقاومت مردم یمن به رهبری انصارالله، دست به دامن غربی‌ها برای نجات از باتلاق اقداماتش در یمن شده است و این در حالی است که رهبر معظم انقلاب در دیدار رئیس جمهور روسیه فرموده بودند: «سعودیها قطعاً در یمن به نتیجه نخواهند رسید و نخواهند توانست مردم مقاوم یمن را به زانو درآورند.»

وی ادامه داد: عربستان سعودی هنگامی که تصمیم به نابودی انصارالله در یمن گرفت در محاسبات خود دچار خطا و اشتباه شد، مقامات سبک‌سر و بی‌تجربه ریاض به تجربه حملات رژیم صهیونیستی به لبنان و غزه و قدرتمندتر شدن محور مقاومت پس از این حملات هیچ توجهی نکردند.

سرافراز اضافه کرد: یکی از پیامدهای جنگ یمن برای عربستان آشکار شدن ضعف این کشور برای غرب بود تا روی آن برای هر گونه اقدام علیه ایران برنامه ریزی نکند، چنانچه فرمانده سابق نیروهای پاسدار صلح فرانسه اعلام کرده بود شکست عربستان باعث شده است غرب از ائتلاف تحت رهبری عربستان به عنوان رقیبی در برابر ایران سلب اعتماد کند.

وی تاکید کرد: مهمترین سوال امروز این است که چرا غرب یکباره خواستار توقف جنگ یمن شده است. آنچه مسلم است این تقاضا با نیت انسان دوستانه و ناظر به شرایط مردم یمن نیست و هر چه هست مربوط به عربستان است.

امام جمعه فولادشهر خاطرنشان کرد: کارشناسان معتقد هستند امروز آمریکا دو راه بیشتر ندارد نخست نجات بن‌سلمان به‌عنوان رهبر احتمالی آتی و دوم نجات عربستان به‌عنوان متحد استراتژیک آمریکا و حفظ آن برای دهه‌های آتی است.

وی افزود: ۲۴ آبان، سالروز رحلت علامه سیدمحمدحسین طباطبایی است و این روز بنام روز کتاب و کتابخوانی نامگذاری شده است و باید توجه داشت اهمیت دادن به مطالعه و کتاب از سفارشات مهم دین مبین اسلام است که جامعه در پرتو آن به رشد و تعالی می رسد.

سرافراز دین مبین اسلام را پرچمدار فرهنگ کتابخوانی دانست و تصریح کرد: مقام معظم رهبری برای رساندن جامعه به نقطه مطلوب کتابخوانی، توصیه های بسیار زیادی داشته اند، از جمله این که فرمودند: من هر زمانی به یاد کتاب و وضع کتاب در جامعه خودمان می افتم، قلباً غمگین و متأسف می شوم. این به خاطر آن است که در کشور ما به هر دلیلی که شما نگاه کنید، باید کتاب اقلاً ده برابر این میزان، رواج و توسعه و حضور داشته باشد.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 12 =