آخرین وضعیت طرح "امریه سربازی جوانان روستایی"

معاون توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری آخرین وضعیت طرح امریه سربازی جوانان روستایی را تشریح کرد.

به گزارش ایمنا، سید ابوالفضل رضوی با اشاره به تفاهم‌نامه مشترک میان ستادکل نیروهای مسلح و معاونت توسعه روستایی ریاست جمهوری جهت امریه سربازان وظیفه روستایی تاکید کرد: آمادگی داریم برای اجرای طرح آمایش سرزمینی و اشتغال پایدار روستایی طرح امریه سربازی را اجرا کنیم بر همین اساس مسئول امور مشمولین امریه را منصوب کردیم تا در این مسیر گام‌های اجرایی بهتری برداشته شود.

هر دهستان، هشت امریه سربازی

وی با اشاره به انتصاب مهرداد پارسا برای پیگیری طرح امریه سربازی جوانان روستایی اضافه کرد: در این طرح سربازانی که در مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری تحصیل کرده‌اند در راستای آمایش سرزمینی و ایجاد اشتغال پایدار در روستای زادگاهشان یا روستای خانوادگیشان امریه سربازی می‌گیرند.

وی ادامه داد: مقرر شده طی این تفاهمنامه، در هر دهستان برای هشت سرباز که مهارت در یک زمینه خاص مانند صنعت یا گردشگری دارند، امریه صادر میشود و آن سرباز، دوران خدمت خود را در یک روستا، به آموزش در راستای اشتغالزایی و راهاندازی کارگاههای کوچک مشغول می‌شود.

وی تاکید کرد: این موضوع به تمامی استان ها ابلاغ شد تا افرادی که این شرایط را دارند برای دریافت امریه معرفی کنند؛ تا کنون یا به دلیل اینکه افراد تحصیل کرده در مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری استقبال نکرده‌اند و یا معرفی نشدن از استان‌ها، این نوع امریه برای فردی دریافت نشده است.

منبع: ایسنا

کد خبر 358104

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.