مسیر کوه صفه ایمن‌سازی شده است

مدیر منطقه پنج شهرداری اصفهان از پاکسازی و ایمن سازی مسیر اصلی کوه صفه خبر داد و گفت: ماهیت کوه صفه به گونه‌ای است که ساختار آن از سنگ‌ریزه تشکیل شده، بنابراین از دیواره‌های این کوه، سنگریزه‌هایی جدا می‌شود.

حمیدرضا فرهنگ در گفت و گو با خبرنگار ایمنا اظهار کرد: طی چند روز گذشته به دنبال بارش باران تخته سنگی از کوه صفه جدا شد، این تخته سنگ در مسیر اصلی کوهنوری قرار داشت، اما خوشبختانه با پیگیری به موقع این حادثه هیچ تلفاتی به همراه نداشت و در حال حاضر این مسیر پاکسازی و ایمن سازی شده است.

وی با بیان اینکه مدیریت مجموعه کوه صفه با سازمان آتش‌نشانی و پیمانکار ایمن‌سازی هماهنگی‌های لازم را برای پاک‌سازی مسیر کوهنوردی صفه به عمل آورده است، خاطرنشان کرد: پس از هماهنگی تمام مسیرهای کوهنوردی مسدود شد و نیروهای انتظامات در این محل ها مستقر شدند، زیرا نخستین گام ، اطمینان از نبود افراد کوهنورد و شهروندان در این مسیر بود.

مدیر منطقه پنج شهرداری ادامه داد: با استفاده از جک‌های مخصوص آتش‌نشانی این سنگ را در نقطه‌ای که قرار داشت به قطعات کوچکتری تبدیل و به این ترتیب جابه جایی آن میسر شد.

فرهنگ با بیان اینکه مسیر اصلی کوهنوردی در مجموعه کوه صفه از مسیرهای شلوغ این منطقه است، تصریح کرد: از آنجایی که این مسیر پرتردد است، عملیات در ساعتی خاص و خلوت‌تر به مدت دو ساعت انجام شد و در حال حاضر هیچ خطری بابت ریزش این تخته سنگ، جان شهروندان و کوهنوردان را تهدید نمی‌کند.

کد خبر 356679

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.