مجمع جهانی اقتصاد

مجمع جهانی اقتصاد اعلام کرد: آمریکا برای نخستین بار از سال ۲۰۰۸ میلادی توانسته است بار دیگر جایگاه قبلی خود به عنوان رقابتی ترین اقتصاد جهان را به دست آورد.

به گزارش ایمنا به نقل از رویترز، بر اساس این گزارش آمریکا از زمان وقوع بحران مالی و اقتصادی ۲۰۰۷-۲۰۰۹ میلادی نتوانسته بود عنوان رقابتی ترین اقتصاد جهان را کسب کند.

این گزارش افزود: آمریکا توانسته است سنگاپور، آلمان، سوئیس و ژاپن را پشت سر بگذارد و با امتیاز ۸۵.۶ از ۱۰۰، رقابتی ترین اقتصاد جهان لقب بگیرد.

مجمع جهانی اقتصاد اعلام کرد: بهبود وضعیت بازار کار و سیستم مالی آمریکا تاثیر زیادی در کسب عنوان رقابتی ترین اقتصاد جهان از سوی ایالات متحده داشته است.

مجمع جهانی اقتصاد ۱۴۰ کشور جهان را در رتبه بندی رقابتی ترین اقتصادهای دنیا قرار داده است که مهمترین شاخص برای این رتبه بندی وضعیت نهادهای هر کشور و سیاست های مربوط به ارتقای بهره وری بوده است.

آمریکا آخرین بار در سال ۲۰۰۸ میلادی این عنوان را تصاحب کرده بود. مجمع جهانی اقتصاد اعلام کرده است که هنوز خیلی زود است که بخواهیم درباره تاثیرات سیاست های تجاری و اقتصادی دولت ترامپ بر وضعیت رقابتی اقتصاد آمریکا اظهار نظر و ارزیابی داشته باشیم.

منبع: سایت طلا

برچسب‌ها

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 11 =