• ۲۰ مهر ۱۳۹۷ - ۱۶:۲۶
  • کد خبر: 355858
هلال احمر

جمعیت هلال‌احمر ضمن تأسف‌بار دانستن اقدام خونگیر در دبیرستان تاکستانی اعلام کرد که از حق خود برای شکایت علیه این فرد استفاده کرده و تا صدور حکم قانونی پرونده شکایت را پیگیری خواهد کرد.

به گزارش ایمنا، روابط عمومی جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران با صدور اطلاعیه ای اعلام کرد: اقدام ناشایست فردی ناشناس در خصوص خون‌گیری مشکوک دانش‌آموزان دختر یک مدرسه در تاکستان قزوین با هلال‌ احمر هیچ ارتباطی ندارد و این فرد به هیچ وجه امدادگر هلال‌ احمر نبوده و هیچ ارتباط استخدامی و کاری با این نهاد مردمی نداشته است.

در این اطلاعیه آمده است:

این فرد مانند سایر افرادی که تمایل به یادگیری مهارت‌های امدادی و آموزش‌های همگانی دارند و در دوره‌های آموزشی هلال‌ احمر شرکت می‌کنند؛ فقط در یک بازه زمانی، یک دوره 22 ساعته آموزشی را آن هم به صورت ناقص در جمعیت هلال احمر گذرانده است.

جمعیت هلال احمر ضمن نکوهش و تأسف‌بار دانستن اقدام این فرد که خود، دانش‌آموز دبیرستانی بوده و البته اقدام به تست قند خون کرده است و خون‌گیری نکرده است؛ سازمان هلال احمر از حق خود برای شکایت علیه این فرد که قداست و صداقت لباس و عملکرد این نهاد مردمی را زیر سئوال برده استفاده کرده و تا صدور حکم قانونی پرونده شکایت را پیگیری خواهد کرد.

جمعیت هلال احمر به عنوان یک نهاد عمومی مسئول ارائه آموزش‌های همگانی است و هرگز وارد هیچ برنامه‌ای در مدارس بدون هماهنگی با ادارات آموزش و پرورش و کسب مجوزهای لازم از نهادهای ذی‌صلاح نمی‌شود.

ضمناً ارائه آموزش‌های همگانی در حوزه مخاطرات و حوادث و نیز انجام مانورهای امدادی (نه چکاب‌های پزشکی و مداخلات درمانی) از سوی هلال احمر در مدارس هیچ‌گاه فرد محور نیست و در قالب یک برنامه گروهی با هماهنگی کامل ادارات آموزش و پرورش و مدارس توسط مربیان باتجربه، مطابق با جنسیت دانش‌آموزان و طبق یک برنامه زمانبندی مشخص انجام می‌شود.

مسئولان مدارس و اولیای دانش‌آموزان در چنین مواردی هوشیاری لازم را داشته باشند و اجازه سوء استفاده چنین افرادی را ندهند.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 1 =