عرضه قارچ خوراکی با نشان هولوگرام به منظور اطمینان از سلامت

از آغاز مهرماه امسال تا کنون، بیش از یک میلیون بسته قارچ خوراکی با نصب نشان هولوگرام تایید سلامت این محصول، وارد بازار شده است.

به گزارش ایمنا به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت جهاد کشاورزی، مدیرکل دفتر امور گلخانه‌ها، گیاهان دارویی و قارچ خوراکی معاونت امور باغبانی با بیان این که پیش‌بینی می‌شود تا پایان مهرماه، عرضه بسته‌های قارچ دارای نشان هولوگرام به بیش از سه میلیون برسد، اظهار کرد: ابتدای سال مصرف قارچ‌های سمی خودرو موجب مسمومیت تعدادی از مصرف‌کنندگان شد.

وی افزود: این قارچ‌های خودرو که از عرصه‌های منابع طبیعی جمع‌آوری و عرضه شده بود موجب مسمومیت تعدادی از مصرف‌کنندگان شد؛ بنابراین اقدام به طراحی و نصب هولوگرام بر روی بسته‌های فله‌ای قارچ خوراکی و بسته‌های ۴۰۰ تا ۵۰۰ گرمی این محصول به منظور شفافیت مسیر تولید تا عرضه، شد.

وی با بیان این که تا کنون ۴۱ واحد تولید قارچ خوراکی برای اخذ هولوگرام ثبت نام کرده‌اند، گفت: از این تعداد ۱۶ واحد تولیدی، مبالغ مربوط به اخذ هولوگرام را واریز و آماده دریافت این نشان شده‌اند.

تقوی گفت: در حال حاضر، چهار واحد بزرگ تولید قارج خوراکی، این هولوگرام را دریافت و روی بسته‌های محصول خود نصب کرده‌اند.

وی تصریح کرد: از آنجایی که نصب نشان هولوگرام نشان دهنده مسیر سالم تولید تا عرضه قارچ خوراکی است، وزارت جهاد کشاورزی بر توجه و استقبال مصرف کنندگان از بسته‌های قارچ خوراکی دارای نشان هولوگرام تأکید دارد.

مدیرکل دفتر امور گلخانه‌ها، گیاهان دارویی و قارچ خوراکی معاونت امور باغبانی در عین حال تعداد واحدهای تولید کننده قارچ خوراکی در کشور را یک هزار مورد اعلام کرد.

کد خبر 355772

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.