شهر اصفهان

معاون شهرسازی و معماری شهردار اصفهان گفت: رایزنی با یونیسف و وزارت کشور انجام شده تا در آینده‌ای نزدیک یکی از شهرهای اروپایی خواهر خوانده شهر اصفهان شود.

سید احمد حسینی‌نیا در گفتو گو با خبرنگار ایمنا اظهارکرد: سیاست جدید معاونت شهرسازی و معماری شهرداری اصفهان جاری کردن  «مفهوم حق به شهر» است، در قالب مفهوم حق به شهر، شهر دیگر به مردان تعلق ندارد، بلکه باید محیط امن و جذابی برای کودکان و سالخوردگان نیز باشد، البته در ساماندهی فضاهای شهری موجود و طراحی فضاهای شهری جدید توجه به این موضوع مورد تاکید است.

معاون شهرسازی و معماری شهردار اصفهان با بیان اینکه در حوزه طراحی شهری و شهرسازی لایحه ارتقاء کیفی فضاهای بازی کودکان تنظیم و تقدیم شورای اسلامی شهر اصفهان شده است، گفت: مرکز شهر دوستدار کودک با توجه به نقش پذیری کودکان در چارت معاونت شهرسازی و معماری شهرداری اصفهان  لحاظ شده است.

حسینی نیا افزود: مرکز بین‌المللی شهر دوستدار کودک زیر نظر غیرمستقیم یونیسف و در زمینه‌های مختلف از جمله توسعه فضاهای بازی و تفریحی، مشارکت دادن کودکان در تصمیمات شهری، آموزش، سلامت و محیط زیست شهری فعالیت می‌کند.

وی با بیان اینکه شهرداری اصفهان به عنوان نخستین شهرداری رسماً به شبکه شهرهای دوستدار کودک جهان می‌پیوندد، تصریح کرد: ماموریت‌های مرکز بین‌المللی شهر دوستدار کودک شهرسازانه است، اما مجموعه‌ای بین سازمانی به شمار می‌رود که مهمترین وظایف آن توسعه زیرساخت‌های شهری و توسعه انسانی و اجتماعی است و فعالیت‌های آن با تعریف شبکه شهر دوستدار کودک در شهرداری و نهادهای دولتی توسعه می‌یابد.

معاون شهرسازی و معماری شهردار اصفهان تاکید کرد: این مرکز در صدد است با حمایت وزارت کشور و یونیسف در سال‌های آینده، اصفهان را با چند شهر  پیشرو در زمینه شهر دوستدار کودک خواهر خوانده کند.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =