• ۱۷ مهر ۱۳۹۷ - ۱۲:۳۲
  • کد خبر: 355592
بارش باران بهاری در شهر نجف آباد

کارشناس مسئول پیش‌بینی هوای استان اصفهان با بیان این که فعالیت سامانه ناپایدار جوی امروز بیشتر در مناطق جنوب و غرب استان پیش‌بینی می‌شود، ادامه داد: در این مناطق شاهد بارش‌های پراکنده و رعد و برق خواهیم بود.

نازنین زهرا سیدان در گفت‌وگو با خبرنگار ایمنا با اشاره به بررسی نقشه‌های هواشناسی استان اصفهان اظهار کرد: ناپایداری‌های جوی که از شمال وارد استان شده است همچنان تا اوایل هفته بر روی اکثر مناطق فعال خواهد بود.

وی با بیان این که فعالیت سامانه ناپایدار جوی امروز بیشتر در مناطق جنوب و غرب استان پیش‌بینی می‌شود، ادامه داد: در  این مناطق شاهد بارش‌های پراکنده و رعد و برق خواهیم بود.

کارشناس مسئول پیش‌بینی هوای استان اصفهان با بیان این که فعالیت سامانه ناپایدار در اکثر نقاط به صورت افزایش ابر و وزش باد شدید خواهد بود، گفت: سرعت باد در برخی مناطق به بیش از ۸۰ کیلومتر بر ساعت می‌رسد.

وی با بیان این که سامانه ناپایدار جوی از اوایل هفته آینده فعالیت خود را با بارش‌های بیشتر از سر می‌گیرد، ادامه داد: بر این اساس بارش‌های بهتری را در هفته آینده پیش‌بینی می‌کنیم.

سیدان با بیان این که طی ۲۴ ساعت گذشته دهق با ۵.۸ میلیمتر بارش و بویین میاندشت نیز با ۵ میلیمتر بارش بیشترین میزان بارش را گزارش کردند، ادامه داد: در شهر اصفهان نیز ۱.۱ میلیمتر بارش گزارش شده است.

وی با بیان این که از امروز دمای هوا روند افزایشی به خود می گیرد، اضافه کرد: افزایش یک درجه‌ای دما را طی ۲۴ ساعت آینده خواهیم داشت. دمای هوای اصفهان نیز در این بازه زمانی بین ۲۴ و ۱۳ درجه سانتی‌گراد در گرم‌ترین و سردترین ساعات در نوسان است.

کارشناس مسئول پیش‌بینی هوای استان اصفهان افزود: طی ۲۴ ساعت آینده کاشان با دمای ۲۸ درجه سانتی‌گراد گرم‌ترین و بویین میاندشت با دمای ۳ درجه سانتی‌گراد بالای صفر خنک‌ترین نقطه استان پیش‌بینی می‌شود.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 7 =