شهر اصفهان

یک کارشناس معماری با بیان این که تاریخ بعضی تصمیم گیری‌ها در حوزه شهری به انقضا رسیده است گفت: بازخورد اجرای برخی از طرح‌ها نشان می‌دهد تغییر در نحوه و نوع تصمیم‌گیری‌های شهری ضروری است.

رامین مدنی در گفت‌وگو با خبرنگار ایمنا اظهار کرد: در حال حاضر نیاز است سیاست‌های مدیریتی شهر در راستای تلاش برای جذب یک تیم سرمایه‌گذار باشد همانطور که کلان‌شهرهای دیگر با این رویکرد از اصفهان پیشی گرفته‌اند در حالی که تا هشت سال پیش اصفهان در بیشتر حوزه‌ها در بین کلان‌شهرها پیشتاز بود.

وی با بیان این که حمایت و جذب افراد متخصص در حوزه مدیریت شهر ضروری است، افزود: زمانی که سرمایه‌گذاران مورد حمایت مدیران شهری قرار نگیرند و نتوانند از تسهیلات شهری استفاده کنند به سرمایه‌گذاری در خارج از شهر خود روی می‌آورند که این موضوع فرصت پیشرفت و ترقی را از شهری که زادگاهشان بوده، می‌گیرد.

این کارشناس معماری خاطرنشان کرد: تاریخ بعضی از تصمیم‌گیری‌ها در حوزه شهری به انقضا رسیده است و بازخورد اجرای برخی از طرح‌ها نشان می‌دهد تغییر در نحوه و نوع تصمیم‌گیری‌های شهری ضروری است.

مدنی خاطرنشان کرد: وظیفه اصلی شهرداری همسو کردن نیروهای داخل شهر و همچنین استفاده از نظرات کارشناسان شهری است در صورت اتخاذ این رویکرد، ضربان حیات به شهر اصفهان برمی‌گردد.

وی با بیان این که شفاف‌سازی برای شهروندان مهمترین نقش را در جذب مشارکت‌های مردمی دارد، گفت: روش جذب مشارکت روال خاصی دارد و تنها راهش شفاف‌سازی در تصمیم‌گیری‌ها است، شفاف‌سازی به این معنی که هر تصمیمی در حوزه مدیریت شهری گرفته می‌شود بدون کم و کاست جزئیاتش در اختیار مردم قرار گیرد.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 6 =