امسال از تعطیلات زمستانی خبری نیست

وزیر آموزش و پرورش توضیحاتی را درباره طرح تعطیلات زمستانی مدارس ارایه کرد.

به گزارش ایمنا، محمد بطحایی با اشاره به تعطیلات زمستانی مدارس اظهار کرد: علی رغم اینکه مطالعات متعددی در این رابطه صورت گرفته است و در حال نتیجه‌گیری هم می‌باشد؛ به جهت احتیاط بیشتر جلساتی با سازمان میراث فرهنگی برگزار کردیم؛ اما بعید می‌دانم که بتوانیم برای سال تحصیلی جدید مصوبه مجلس را اخذ کنیم.

وزیر آموزش و پرورش افزود:برای تغییر برنامه سال تحصیلی مستلزم مصوبه مجلس شورای اسلامی هستیم و اگر نتوانیم مصوبه آن را برای سال جاری اخذ کنیم؛ اجرای تعطیلات زمستانی مدارس به سال آینده موکول می‌شود.

وی در پاسخ به این سوال که در آستانه هفته دولت چه خبر خوبی برای مردم دارید، اظهار کرد: ما دو طرح تحولی عمیق در حوزه آموزش و پرورش را پیگیر هستیم. یکی از طرح‌ها این است که براساس سند تحول بخشی از برنامه درسی در پایه ابتدایی دوم و متوسطه اول را در اختیار مدرسه بگذاریم.

بطحایی با اشاره به اینکه این طرح برای مهر ماه سال جاری اجرا می‌شود، افزود: هدف ما این است که مدرسه با توجه به اقتضاعات منطقه‌ای، محله‌ای ونیازهای دانش آموزان بخشی از برنامه درسی رسمی خود را طراحی و به مرحله اجرا برساند.

وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه این طرح گامی بسیار جدی در اجرای سند تحول نظام آموزشی محسوب می‌شود، خاطرنشان کرد: امیدوارم این موضوع به تدریج توسعه پیدا کند و بتوانیم آموزش و پرورش را از این حالت بسته خارج کنیم و انعطاف بیشتری در پاسخگویی نیازهای بیرون داشته باشیم.

کد خبر 351149

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.