• ۱۷ مرداد ۱۳۹۷ - ۱۴:۳۴
  • کد خبر: 350369
خبرنگار

سوگند به قلم و درود بر آن که قلم به دست می‌گیرد و می‌نویسد؛ کسی که رسالتش نوشتن است و ابزارش قلم و به کمک این کلک گرانبها نقشی بی‌بدیل در آفرینش سخن و آگاهی رسانی دارد. کسی که امروز، به نامش سند خورده است: خبرنگار.

به گزارش ایمنا، ۱۷ مرداد ماه، روزی که در تقویم این سرزمین به نام سربازان اول صف رسانه، خبرنگاران، نام‌گذاری شده، برابر است با شهادت مظلومانه شهید محمود صارمی و هشت تن از اعضای کنسولگری ایران در مزار شریف افغانستان به دست طالبان، کسانی که نام این روز را با خون خود نوشته و پیامی ماندگار از خود بر جای گذاشتند: اصحاب رسانه، رسالتی سخت بر دوش دارند، رسالتی به دور از حُبّ و بغض و بر پایه صراحت و صداقتی که عدول از آن برابر است با خیانت به واژه مقدس خبرنگار و رسالت شفاف گرایانه رسانه؛ رسالتی که لازم است تا پای جان در راه آن ایستاد و برای انجامش جان‌فشانی کرد.

خبرنگار قلب تپنده تاریخ و زبان رسای جامعه است و قلمش شرح حالی است از گذشته و حال. می‌توان گفت خبرنگار امروز همان تاریخ نگار دیروز است که قصه‌های گذشته بر یک سرزمین را به رشته تحریر در آورده و برای آیندگان به یادگار می‌گذارد. وظیفه‌اش کشف حقیقت است و هراس نداشتن در راستای اشاعه آن و قلمش شمشیری است در راستای اصلاح جامعه بشری.

امروزه خبرنگاری شغلی دشوار و خطیرتر از گذشته به حساب می‌آید و خبرنگار وظیفه سنگین‌تری بر عهده دارد چرا که عصر امروز، عصر ارتباطات است و کهنگی و روزمرگی نمی‌تواند پاسخگوی انسان‌های فرهیخته امروزی باشد و از آنجایی که خبرنگار وظیفه اطلاع‌رسانی و انعکاس رخدادهای جامعه را برعهده دارد لازم است که علاوه بر داشتن دانش و جسارت از خلاقیت خود بهره گرفته و سرعت عمل و دقت را نیز چاشنی کار خود کند. 

با توجه به نقش اساسی خبرنگار که شاید حتی بتواند دگرگون کننده مسیر تاریخ باشد و با توجه به سختی راه این قلم به دستان پرتلاش که نامشان در میان لیست ۱۰ شغل سخت جهان جای دارد و میانگین عمرشان ده پانزده سال کمتر از سایرین، شایسته است به پاس زحمات بی دریغشان تبریکی نثار قلم واقعیت گرای‌شان شود. سرباز قلم به دست روزت مبارک

نظرات

  • انتشار یافته: 1
  • در انتظار بررسی: 0
  • غیر قابل انتشار: 0
  • پرستش IR ۱۵:۱۷ - ۱۳۹۷/۰۵/۱۸
    0 1
    خیلی مفید بود

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 10 =