سپاهان پیکان

تیم فوتبال سپاهان در حالی به مصاف پیکان می‌رود که بیش از هزار روز از آخرین پیروزی‌اش برابر این تیم‌ می‌گذرد.

به گزارش خبرنگار ایمنا، تیم‌های سپاهان و پیکان در تاریخ لیگ برتر ۲۶ بار به مصاف هم رفته‌اند که در این بین ۱۶ بار سپاهان پیروز شده و شش بار پیکان طعم پیروزی برابر سپاهان را چشیده است. ضمن اینکه ۴ دیدار نیز با نتیجه تساوی به پایان رسیده است.

همچنین در ۲۶ دیدار رو در روی این دو تیم ۷۵ گل به ثمر رسیده است که ۴۷ گل سهم سپاهان و ۲۸ گل نیز سهم پیکان بوده است.

دیدار جمعه شب سپاهان و پیکان چهاردهمین میزبانی سپاهان از پیکان در لیگ برتر به حساب می‌آید که در ۱۳ دیدار قبلی در اصفهان سپاهان ۸ بار پیروز شده و ۳ بازی را واگذار کرده است.

نکته جالب توجه در خصوص دیدارهای رو در روی دو تیم در دو فصل گذشته اینکه سپاهان در هیچ کدام به پیروزی نرسیده و ۳ شکست و یک تساوی حاصل کار ۴ دیدار قبلی دو تیم بوده است. در واقع پیکان پس از اینکه دو فصل پیش دوباره به لیگ برتر صعود کرد برابر سپاهان شکست ناپذیر بوده است و فصل گذشته هر دو دیدار رفت و برگشت سپاهان برابر پیکان با پیروزی یک بر صفر شاگردان مجید جلالی همراه بود.

آخرین پیروزی سپاهان برابر پیکان به ۴ فصل پیش باز می‌گردد جایی که شاگردان فرکی در سپاهان موفق به پیروزی ۲ بر یک برابر پیکان در خانه حریف شدند. از آن روز تا روز بازی دو تیم در هفته سوم فصل جاری ۱۳۴۵ روز می‌گذرد و پیکان به نوعی تبدیل به کابوس سپاهان در این سال‌ها شده است.

آمار رویارویی‌های سپاهان و پیکان در لیگ برتر به شرح زیر است:

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 7 =