سامانه میز کار یکپارچه شهرداری مشهد افتتاح شد

سامانه میز کار یکپارچه شهرداری مشهد با هدف یکپارچه سازی فضای هوشمند شهرداری به بهره برداری رسید.

به گزارش ایمنا، قاسم تقی زاده خامسی، شهردار مشهد در مراسم افتتاح این سامانه گفت: با استفاده از ظرفیت بسترهای شهر هوشمند ارتباط مردم با شهرداری افزایش پیدا می‌کند.

وی افزود: پیش از این حدود ۱۴۰ سامانه در شهرداری وجود داشته که هر کدام فعالیت خود را انجام می‌داد اما اکنون این فعالیت‌ها بر روی یک بستر متمرکز می‌شود.

شهردار مشهد اظهار کرد: نخستین قدم هوشمند سازی این است که خودمان را هوشمند کنیم و راهکار آن نیز با همین سامانه میز کار یکپارچه آغاز می‌شود.

شهر هوشمند سبب رشد اقتصاد می‌شود

شهریار آل شیخ، معاون توسعه و برنامه ریزی شهرداری مشهد معتقد است که شهر هوشمند سبب رشد اقتصاد می‌شود.

وی با بیان اینکه برای شناخت شهر و شهروندان چهار مرحله یا چهار کد وجود دارد، تصریح کرد: این کدها شامل کدملی، کد نوسازی، شماره تلفن شماره وسیله نقلیه است که امیدواریم بتوانیم این چهار کد را به یکدیگر متصل کنیم.

معاون توسعه و برنامه ریزی شهرداری مشهد افزود: برنامه ریزی برای  اجری طرح "کیف پول شهرداری" در حال انجام است تا پرداخت‌ها در سیستم حمل و نقل به صورت متنوع و از روش‌های گوناگون انجام می‌شود.

آل شیخ خاطر نشان کرد: در تاکسی‌ها نیز برنامه استفاده از "من کارت" وجود دارد و هم اکنون دو هزار دستگاه به این مهم مجهز شده‌اند.

هوشمندسازی سازمانی و هوشمندسازی شهری رسالت نخست فاوا

به گفته محمدجواد رجاییان، مدیر عامل سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد احراز هویت در سامانه یک‌پارچه میز کار شهرداری به‌صورت یک‌پارچه انجام می‌شود و یک الزام و نیاز برای شهرداری است.

وی ادامه داد: در سازمان فاوای شهرداری دو رسالت اصلی هوشمندسازی سازمانی و هوشمندسازی شهری وجود دارد که پایه هر دو موضوع، اطلاعاتی است که به صورت یکپارچه ایجاد و مدیریت شود.

مدیر عامل سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد افزود: در حوزه هوشمندسازی سازمانی با معضل تعدد سامانه‌ها مواجه بودیم چرا که هر کدام به صورت جزیره‌ای عمل می‌کردو هم اکنون باید این را به یاد داشته باشیم که یکی کردن سامانه‌هایی که بیش از ۲۰ سال  مورد استفاده بوده اند یک شبه میسر نیست.

کد خبر 349759

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.