سگ‌های آموزش دیده به کمک محیط بانان قمیشلو آمدند

رییس اداره پارک ملی و پناهگاه حیات وحش قمیشلو اصفهان گفت: برای نخستین بار در استان اصفهان از سگ های آموزش دیده در گشت های محیط بانی و پاسگاه های در این منطقه استفاده می شود.

به گزارش ایمنا و به نقل از پایگاه اطلاع رسانی محیط زیست استان اصفهان، افسر محیط دار سوم مرتضی جوهری اظهار کرد: این سگ‌ها طی دو سال گذشته آموزش لازم در خصوص همراهی با محیط بانان در گشت‌ها، مراقبت از حیات وحش و شناسایی متخلفان شکار و صید به صورت نامحسوس را فرا گرفتند.

وی گفت: در حال حاضر چهار قلاده سگ آموزش دیده در این زمینه در پارک ملی و پناهگاه حیات وحش قمیشلو اصفهان به کار گیری شدند و در آینده نیز تعداد آنها افزایش خواهد یافت.

رییس اداره پارک ملی و پناهگاه حیات وحش قمیشلو اظهار کرد: این سگ ها با استفاده از حس بویایی خود مسیر متواری و مخفی شدن متخلفان شکار را برای محیط بانان مشخص می کنند و در بسیاری از موارد وقتی که وحوش به مزارع و جاده ها نزدیک می شوند آنها را به سمت زیستگاه های خود هدایت می کنند.

به گفته وی استفاده از این روش موجب کاهش قابل ملاحظه ای در تخلفات شکار و صید در این منطقه شده است.

پارک ملی و پناهگاه حیات وحش قمیشلو با مساحت ۱۱۳ هزار هکتاردر ۴۵ کیلومتری شمال غرب شهر اصفهان قرار دارد. این منطقه دارای انواع وحوش به خصوص آهوی ایرانی و نیز قوچ و میش است.

کد خبر 348294

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.