جنجال نمایندگان جبهه پایداری و اصول گرا در مجلس

در پی پهن کردن طومارهایی درجایگاه هیات رییسه مجلس توسط شماری از نمایندگان اصولگرا و عضو جبهه پایداری که در اعتراض به بررسی لایحه الحاق ایران به کنوانسیون مبارزه با تامین مالی تروریسم دست به این اقدام جنجالی زده بودند، فضای پارلمان برای لحظاتی متشنج شد.

به گزارش ایمنا، از ابتدای بررسی  لایحه مبارزه با تامین مالی تروریسم در جلسه روز یکشنبه مجلس، نمایندگان اصولگرا همچون مجتبی ذوالنوری، نصرالله پژمان فر، محسن کوهکن، حسینعلی حاجی دلیگانی، جواد کریمی قدوسی و جمعی دیگر از همفکران آنها از جبهه پایداری طومارهای طویلی را درجایگاه هیات رییسه و صحن علنی مجلس پهن کردند که رییس مجلس در واکنش به آنان گفت با زور نمی توان کاری انجام داد و اگر مخالفان حرفی دارند، بیان کنند.

این اقدام نمایندگان با عصبانیت رییس مجلس مواجه شد و لاریجانی خطاب به آنها گفت: سخنان خود را بفرمایید، این کارها چیست و سپس لاریجانی یکی از طومارهایی را که در جایگاه هیات رییسه بود به روی زمین انداخت و گفت این کارها درست نیست.

وی اظهار کرد: مجلس برای این موضوع رای می گیرد، شما اگر می خواهید حرف بزنید دیگران را قانع و راضی کنید با زور که نمی شود کاری انجام داد.

با وجود سخنان لاریجانی، باز هم نمایندگان اصولگرا به تجمع خود مقابل جایگاه هیات رییسه مجلس شورای اسلامی ادامه دادند و برخی نیز پلاکارهایی با مضمون این که آقای رییس حق دانستن را از نمایندگان نگیرید و بگذارید درباره مفاد کنوانسیون شفاف سازی شود را به سمت خبرنگاران گرفته و از آنان می خواستند که عکس بگیرند.

سید حسین نقوی حسینی سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس ادعا کرد این طومارها امضای ۵۰ هزار نفر از اقشار مختلف مردم در مخالفت با این لایحه را دارد.

تجمع نمایندگان جبهه پایداری و اصولگرا مقابل جایگاه هیات رییسه مجلس ادامه داشت که سیدعباس عراقچی معاون سیاسی وزیر امور خارجه به عنوان نماینده دولت به جایگاه هیات رییسه رفت و با لاریجانی مشغول صحبت شد، پس از آن مجتبی ذوالنوری به سمت جایگاه دولت دوید و حسینعلی امیری معاون امور مجلس رییس جمهوری را به جایگاه هیات رییسه مجلس برد و با گذشت دقایقی رییس مجلس مشغول گفت وگو با عراقچی و امیری شد.

بهروز نعمتی سخنگوی هیات رییسه مجلس نیز در این هنگام به سمت طومارها رفت و با بوسیدن پژمان فر از وی خواست که طومارها را جمع کند، ولی این نماینده اصول گرا به وی این اجازه را نداد، نهایتا طومارهای روی زمین توسط برخی از نمایندگان جمع آوری شد.

نمایندگان مجلس شورای اسلامی نیز امروز در نامه ای خواستار به تعویق افتادن دو ماهه بررسی این لایحه شدند.

درهنگام سخنان مصطفی کواکبیان نماینده تهران به عنوان موافق، ذوالنوری کنار صندلی وی رفت و گفت : داد نزن! تمام شد.

کواکبیان گفت: انگار آقای ذوالنوری از پشت پرده خبر دارد.

منبع:ایرنا

کد خبر 345653

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.