نیروهای مسلح منتظر لبخند و مجوز هیچ کشوری نمی‌مانند

رییس ستاد کل نیروهای مسلح گفت: نیروهای مسلح امروز از هر زمان دیگری از جهت قدرت دفاعی و آمادگی‌های رزمی و نظامی در اوج به سر می‌برند و در توسعه قدرت دفاعی خود منتظر لبخند و مجوز هیچ کشوری نمی‌مانند.

به گزارش ایمنا و به نقل از خانه ملت، سردار سرلشگر محمد باقری که امروز (چهارشنبه) به مناسبت سوم خرداد روز آزاد سازی خرمشهر در جلسه علنی مجلس شورای اسلامی حضور یافته بود، اظهار کرد: تنها با اتکا به قدرت و توان داخلی در کنار بهره گیری از دوستان منطقه‌ای و بین‌المللی می‌توان از حوادث جاری عبور کرد.

وی با بیان اینکه عبور از شرایط فعلی بیت‌المقدس دیگری را نیاز دارد، گفت: حوادث تاریخ علیه ایران سراسر شکست بود، اما ملت ایران با انجام انقلابی بزرگ سرنوشت خود را در دست گرفت و با گذشت کمتر از یک سال از سوی یکی از همسایگان خود که توسط قدرت‌های بزرگ جهان مورد حمایت‌های مالی، تسلیحاتی و اطلاعاتی قرار می‌گرفت به ایران حمله کرد، ولی جمهوری اسلامی ایران در این حادثه حتی یک وجب از خاک خود را از دست نداد و با آرامش و امنیت از این حادثه خارج شد.

رییس ستاد کل نیروهای مسلح ادامه داد: جنگ تحمیلی در شرایطی بر ایران تحمیل شد که بخش‌های مختلف سیاسی و نظامی در کشور در حال سامان یافتن بود و ارتش در حال بازیابی خود بود، سپاه نیز بدون هیچ گونه تجربه نظامی در حال شکل گرفتن بود. اما وحدت ملت و نیروهای مسلح و تلاش ایثارگران باعث شد این حادثه بزرگ را به خوبی پشت سر بگذاریم.

رییس ستاد کل نیروهای مسلح سپس با تشریح چگونگی پیروزی ایران در عملیات بیت‌المقدس گفت: ویژگی‌های عملیات بیت‌المقدس را باید به عنوان یک عملیات چشم گیر در سطح عملیات‌های موفق جهان از جهت جمع آوری اطلاعات که با نفوذ تیم‌های عملیاتی تا عمق ۲۵ کیلومتری خاک دشمن که با طراحی بسیار عاقلانه عملیات و با حمله به نقاط مهم دشمن و چه در دستیابی به نقطه ثقل در منطقه کوشک در نهایت موجب عقب نشینی دو لشکر بزرگ عراق از این منطقه شد، به حساب آورد.

وی متذکر شد: در ابتدای جنگ تحمیلی تفکر انقلاب اسلامی و با اعتقاد به ایمان ملی، وحدت ملی و انسجام نیروهای مسلح و با ابتکار عمل توانست دشمن را شکست دهد و سرزمین ایران را از اشغال دشمن خارج کند.

باقری شرایط فعلی جمهوری اسلامی ایران در منطقه و جهان را مورد اشاره قرار داد و افزود:‌ امروز نیز با امتحان بزرگی مواجه است آمریکای بد عهد و جنایتکار با عهد شکنی در توافقنامه‌های قبلی به واسطه عناصر منطقه‌ای خود برای ایران باید و نباید می‌کند. این دشمن عصبانی و منزوی به مسئولانی حقوق بگیر از رژیم صهیونیستی تبدیل شدند. این دشمن هر چند که تلاشی برای جنگ نظامی ندارد اما از طریق جنگ اقتصادی به ملت بزرگ ایران فشار می‌آورد.

وی با بیان اینکه حضور ایران در خاک همسایه خود به دعوت دولت قانونی این کشور انجام گرفته است، گفت: ایران امروز در اوج قدرت خود به سر می‌برد، دشمنی که در طول تاریخ جمهوری اسلامی ایران در همه برهه‌ها شکست خورده است امروز چگونه می‌خواهد در برابر  مقاومت ایران پیروز شود؟

رییس ستاد کل نیروهای مسلح تصریح کرد: صدام با پاره‌ کردن معاهده الجزایر عهد خود را شکست و دیدیم که به چه سرنوشتی دچار شد. وی را با عهد شکنان امروز مقایسه می‌کنند و می‌گویند بد عهدان امروز نیز به سرنوشت صدام مبتلا می‌شوند.

کد خبر 344442

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.