افزایش ۱۵ درصد نرخ بلیت اتوبوس/کرایه نقدی نپردازید

مدیرعامل سازمان اتوبوسرانی شهرداری اصفهان با بیان اینکه درآمد حاصل از وجه دریافتی توسط رانندگان از مسافر به جیب رانندگان سرازیر می‌شود، گفت: برای مقابله با این مشکل با ایجاد زیرساخت‌های لازم، اخذ بلیت تک سفره از مسافران تا پایان سال۹۷ حذف می‌شود.

به گزارش خبرنگار ایمنا، قدرت افتخاری امروز (یکشنبه) که به منظور بررسی لایحه افزایش میانگین ۱۵ درصد نرخ بلیت اتوبوس در سی ‌و دومین جلسه علنی شورای اسلامی شهر اصفهان حضور یافت با بیان اینکه هزینه بلیت‌های تک سفره در آمار جابه‌جایی مسافر قید نمی‌شود، اظهار کرد: پول دریافتی از مسافر جزو درآمد شرکت اتوبوس‌رانی محسوب نمی‌شود و راننده این هزینه را برای خودش بر می‌دارد.

وی با تاکید بر اینکه ایجاد زیرساخت‌های لازم برای دریافت وجه به صورت مناسب از مسافر باید در دستور کار قرار گیرد، افزود: باید تا پایان سال جاری دریافت وجه از مسافر توسط رانندگان و استفاده از بلیت‌های تک سفره حذف شود.

مدیرعامل سازمان اتوبوسرانی شهرداری اصفهان با بیان اینکه در حال حاضر زیرساخت‌های لازم برای حذف کامل بلیت تک سفره وجود ندارد، ادامه داد: باجه‌های فروش کارت و شارژ کارت هنوز در برخی از خطوط فراهم نشده است و باید این زیرساخت‌ها فراهم شود تا بتوانیم تا پایان سال ۹۷پرداخت نقدی مسافر به عنوان هزینه سفر داخلی به راننده را به صفر برسانیم.

وی همچنین به خارج شدن ۵۰ اتوبوس فرسوده از سیستم حمل و نقل عمومی شهرداری اصفهان اشاره کرد و گفت: در مقابل ۷۰ دستگاه اتوبوس واحد درسال جاری وارد چرخه حمل و نقل عمومی اصفهان شده است.

اخذ وجه نقد از مسافر باب یک تخلف بزرگ را باز می‌کند

فتح الله معین، رییس شورای اسلامی شهر اصفهان نیز در این زمینه اخذ وجه نقد از مسافر توسط راننده را باز شدن یک تخلف بزرگ عنوان کرد و گفت: اخذ وجه نقد توسط راننده از مسافر با عنوان جریمه ارائه ندادن اصفهان کارت باب یک تخلف بزرگ را باز می کند.

وی با بیان اینکه باید برای حذف پرداخت نقدی هزینه بلیت اصفهان کارت به ارایه شود و گفت: به جای دریافت وجه نقد و مبادله پول بین مسافر و راننده که این درآمد کسب شده در آمار دریافتی شرکت اتوبوس رانی قید نمی شود می توان تعدادی اصفهان کارت در اختیار رانندگان قرار داده شود تا به مسافران ارائه دهد.

رییس شورای اسلامی شهر اصفهان با اشاره به صحبت‌های مدیرعامل سازمان اتوبوسرانی مبنی بر افزایش تعداد مسافران درون شهری ادامه داد: تعداد مسافران در سفرهای داخل شهری افرایش یافته است و این افزایش نیازمند تزریق اتوبوس به ناوگان اتوبوسرانی شهرداری اصفهان است.

به گزارش ایمنا، لایحه پیشنهادی افزایش میانگین ۱۵ درصدی نرخ بلیت اتوبوس با ۸ رای موافق مصوب شد.

کد خبر 343185

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.