توضیحات پزشکیان درباره‌ جنجال «دختر خوشگلا»

نایب رییس مجلس درباره‌ صوت منتشر شده مجلس که حاوی صدای «دختر خوشگلا را به ما هم نشان بده» است، توضیحاتی ارائه کرد.

به گزارش ایمنا، مسعود پزشکیان در جلسه علنی امروز یکشنبه مجلس در پاسخ به تذکر کواکبیان درباره‌ لزوم دفاع هیات رییسه از شأن و اقتدار مجلس و حواشی پیش آمده بعد از انتشار فیلمی با صدای «دختر خوشگلا را به ما هم نشان بده»،  گفت: این صوت شیطنتی است که فضای مجازی درست کرده است.

وی توضیح داد: صوتی که در فضای مجازی پخش شد، مربوط به زمانی است که آقای محبی نیا صحبت می‌کند و صدای دیگری کنار صدای ایشان شنیده می‌شود. این شیطنتی است که فضای مجازی درست کرده است و با آبروی انسان‌ها بازی می‌کند.

وی افزود: در جلسه علنی روز سه‌شنبه هفته گذشته برادرمان آقای سلیمی اعتراضی راجع به پالرمو داشتند مبنی بر این که شورای نگهبان این مصوبه مجلس را قبول نمی‌کند که بنده در توضیح به ایشان گفتم نباید شورای نگهبان در این باره دخالت کند. آقای سلیمی موضوع را برای من شرح داد و توضیح داد که اشتباه ترجمه در معاهده پالرمو همچون آن است که «به ما گندم نمایی کرده و بعد از آن جو فروختند». یا این که وقتی به خواستگاری دختری رفتی و  «دختر خوشگلی» را به نشان بدهند، اما «دختر زشت» را به صیغه تو درآورند.

وی افزود:‌ این صحبت‌ها را به گونه‌ی دیگر در فضای مجازی پخش کرده و تنها بخش «دختر خوشگل» را درآوردند. این یک فضای زشتی است؛ حال این که چیز دیگری بوده مثل این می‌ماند که ما از کسی بپرسیم نماز نخواندی و بعد در رسانه‌ها این را پخش کنند که فلانی گفته که نماز نخوانید.

نایب رییس مجلس اضافه کرد:‌ این بی اخلاقی که گاهی در فضای مجازی پخش می‌شود و تمام مسائل را نمی‌گویند، باعث از بین رفتن آبروی انسان‌ها می‌شود. باید به شخصیت افراد احترام بگذاریم تا شاهد چنین زشت نمایی‌هایی در جامعه نباشیم. بحثی کاملا تخصصی و علمی مطرح بوده ولی آن را طور دیگری نشان دادند.

عده‌ای می‌خواهند اقتدار مجلس را بشکنند

به گزارش ایمنا، مصطفی کواکبیان با استناد به مواد ۷۹ و ۲۴ آیین نامه گفت: جریانی برای تخریب نمایندگان راه افتاده و متاسفانه هیات رییسه هم ساکت است. یکی از نمایندگان واژه‌ای را به اشتباه خواند و تمامی فضای مجازی علیه آن نماینده بسیج شد. اخیرا هم یکی از نمایندگان در جلسه ای غیر از مجلس بحث فقهی را مطرح کرد که آن را به حواشی صدای منتشر شده از مجلس چسباندند بعد می‌گویند که نمایندگان دنبال چه و چه هستند.

نماینده‌ تهران با تاکید بر این که نمایندگان جزء پاکدست‌ترین افراد و عصاره‌ فضائل ملتند، گفت:‌ باید هیات رییسه در این باره جدی باشد. بداند عده‌ای می‌خواهند اقتدار مجلس را بشکنند، باید با جدیت با این موارد برخورد شود.

منبع: ایسنا

کد خبر 342070

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.