• ۲۸ فروردین ۱۳۹۷ - ۱۵:۳۹
  • کد خبر: 341673
 هواشناسی

سازمان هواشناسی کشور بر اساس تحلیل آخرین نقشه های پیش یابی هواشناسی، از تداوم فعالیت سامانه بارشی مستقر بر کشور خبر داد.

به گزارش خبرگزاری ایمنا، بر اساس اخطاریه سازمان هواشناسی کشور، تا پایان سه‌شنبه_ ۲۸ فروردین‌ماه_ بارش باران‌گاهی به شکل رگبار و رعدوبرق و وزش باد شدید و آبگرفتگی معابر و احتمال سیلابی شدن مسیل ها و رودخانه ها در شمال سیستان و بلوچستان، خراسان جنوبی، نیمه غربی یزد، نیمه شرقی فارس، برخی نقاط کرمان، شمال هرمزگان، نیمه جنوبی اصفهان و هم‌چنین بارش در مناطق سردسیر و کوهستانی خراسان های شمالی و رضوی و نقاط سردسیر زاگرس مرکزی به صورت برف پیش بینی شده است.

این اخطاریه ادامه می دهد که در روز چهارشنبه_ ۲۹ فروردین‌ماه_ بارش باران‌گاهی به شکل رگبار و رعدوبرق و وزش باد شدید خواهد بود و آبگرفتگی معابر و احتمال سیلابی‌شدن مسیل ها و رودخانه ها در مناطقی از سیستان و بلوچستان، بخش هایی از جنوب یزد، بارش در  مناطق سردسیر و کوهستانی استان های خراسان شمالی و رضوی به صورت برف و باران پیش بینی می شود.

سازمان هواشناسی توصیه کرده است که برای جلوگیری از خسارت های احتمالی ضمن رعایت نکات ایمنی موارد زیر مورد توجه قرار گیرد:

- با توجه به شرایط جوی حاکم در منطقه، از توقف در حاشیه رودخانه ها و مسیل ها خودداری شود.

- با توجه به پیش بینی بارش برف، احتمال لغزندگی و اختلال در حمل و نقل در جاده ها و گردنه های کوهستانی نواحی ذکر شده وجود دارد، بنابراین ضمن بکارگیری تجهیزات لازم، با کسب اطلاع از وضعیت جاده نسبت به تردد در این مسیرها اقدام شود.

بر اساس اطلاعیه سازمان هواشناسی به دلیل وزش باد شدید، روزهای چهارشنبه و پنج‌شنبه، مناطق مرکزی و شرقی خلیج فارس و تنگه هرمز مواج است و ارتفاع موج بین یک و نیم تا ۲ متر پیش بینی می شود، بنابراین رعایت احتیاط برای تردد ایمن قایق های تفریحی، شناورهای سبک و نیمه سنگین لازم است.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 1 =