• ۲۵ فروردین ۱۳۹۷ - ۱۱:۰۵
  • کد خبر: 341410
سیستم محاسباتی یکپارچه سرای ۸

مدیر کمیسیون‌های ماده‌ صد شهرداری اصفهان گفت: یکی از اتفاقات مهم کمیسیون‌های ماده صد، راه‌اندازی سیستم سرای ۸ یا سیستم مکانیزه ESUP است که باعث شده آرای کمیسیون‌های ماده صد به صورت شفاف به مردم ارائه شود.

به گزارش ایمنا، غلامعلی فیض‌اللهی با اشاره به کارآیی‌ها و قابلیت‌های سیستم سرای ۸ در کمیسیون ماده صد اظهارکرد: در این سیستم فرآیندهای دستی حذف و مکانیزه شده است، همچنین با حذف کامل فیزیکی پرونده‌ها دیگر نیاز نیست پرونده توسط مسئولان اجرائیات به کمیسیون ارسال شود، زیرا منطقه می‌تواند از طریق سیستم، پرونده و گزارش تخلفات ساختمانی را ارسال کند.

وی افزود: در این سیستم فرم گزارش وضعیت بنای ساختمان با آیتم‌های بیشتر و دقیق‌تر با تخلفات تفکیک شده ارسال و باعث می‌شود در رسیدگی به پرونده‌های کمیسیون‌های ماده‌صد دقت بیشتری صورت پذیرد و برای هرکدام از آیتم‌ها جداگانه رأی صادر و رسیدگی شود.

مدیرکمیسیون‌های ماده صد شــــــهـــــرداری اصفهان اظهارکرد: در این سیستم افزایش ضریب امنیتی جهت دسترسی بسیار بالاست و هرکسی امکان دسترسی به آن‌ را ندارد، مگر مسئولان یا کارشناسانی که برای آنها این دسترسی تعریف شده است، همچنین اعضای کمیسیون ماده صد جهت انشای رأی می‌توانند در سیستم، بازدید مجازی داشته باشند و به صورت ۳۶۰ درجه از محل تخلفات ساختمانی در سیستم بازدید کنند، این بازدید مجازی باعث جلوگیری از قرارهای متعدد در کمیسیون می‌شود.

فیض اللهی تاکید کرد: در سیســــتم سرای ۸ لایه‌های مختلف روی نقشه‌ها وجود دارد و اعضای کمیسیون‌ها می‌توانند به راحتی به گذربندی‌ها، نظام ارتفاعات و ... دسترسی داشته و با اطلاع از آنها و بررسی دقیق‌تر اقدام به انشای رأی کنند؛ در این سیستم گزارش‌ها دقیق‌تر و کامل‌تر شده و باعث می‌شود که در انشای رأی اشتباهات کمتری صورت پذیرد.

وی با بیان اینکه در سیستم سرای ۸ برای اعضای کمیسیون‌ها این امکان وجود دارد که آراء مجاوران ملک را رویت کنند، گفت: این امر باعث می‌شود کمیسیون‌ها آرای مختلف صادر نکنند و دو ساختمان کنار هم و با یک نوع تخلف دارای رأی متعدد و متفاوتی نشوند.

مدیرکمیسیون‌های ماده صد شهرداری اصفهان خاطرنشــــــان کرد: از مهم‌ترین امتیــــازات این سیســـتم که باعث شـــــفــــاف ســـــازی در ســــیســـــتم شهـرداری و کمیسیون‌های ماده صد شـــــده، درج مبلغ جریمـــــه در آرای کمیسیون‌های ماده صد است که پس از انشای رأی توسط اعضـــای کمیسیون، سیســـتم اتوماتیک وار مبلغ جریمه را محاسبه و در پایین رأی درج می‌کند. البته مبلغ جرائم کمیسیون‌های ماده صد جدا از مبالغ دیگر مانند عوارض و تراکم است و مالک یا ذینفع در واقع باید علاوه بر جرائم ماده صد، دیگر مبالغ را نیز پرداخت کند، زیرا این جرائم تنها به خاطر تخلفات ساختمانی است که از سوی مالک یا ذینفع انجام شده است.

وی ادامه داد: در سیستم سرای ۸ به محض اینکه رأی صادر و به امضای سه نفر عضو کمیسیون رسید، توسط دبیرخانه اسکن و از طریق سیستم به منطقه مربوطه ارسال می‌شود و در صورتی‌که مالک یا ذینفع شماره تلفن همراه خود را در گزارش تخلفات ساختمانی درج کرده باشد، رأی صادره به مالک یا ذینفع برای آنها پیامک می‌شود و حتی مالک می‌تواند با وارد کردن کد رهگیری از اوراق پرونده خود نیز اطلاع پیدا کند، البته ابلاغ قانونی توسط منطقه مربوطه انجام می‌گیرد و این پیام کوتاه به منزله ابلاغ نیست.

فیض اللهی اظهـــــارکـــــرد: این سیســــتم صرفه‌جویی‌های بسیاری به همراه دارد که مهم‌ترین آنها صرفه جویی در زمان و  موارد مصرفی مثل کاغذ می‌شود و دیگر نیاز به آمد و رفت مسئولان اجرائیات جهت پرونده‌ها در کمیسیون‌ها نیست؛ در واقع با توجه به حساسیت‌های شهرداری، می‌توان ادعا کرد سیستم سرای ۸ کمیسیون‌های ماده صد شهرداری اصفهان، یکی از کامل‌ترین و دقیق‌ترین سیستم‌های حال حاضر کشور به شمار می‌رود. سیاست گذاری های سرای ۸  به گونه ای تدوین شده تا پاسخگوی نیازهای مردم باشد؛ این سیستم جامع و هوشمند، به گونه ای عوارض صدور پروانه را محاسبه و صادر می کند که در آن دخالت دست وجود ندارد و عوارض بر مبنای مصوبات شورای شهر و قوانین جاری محاسبه می شود.

سیستم یکپارچه سرای ۸ به صورت اینترنتی است تا شهروندان بتوانند بدون مراجعه حضوری به شهرداری پاسخ های خود را دریافت کنند و البته صرفه جویی در وقت شهروندان، کاهش سوخت و کاهش آلودگی هوا از جمله مزایای راه اندازی این سیستم است. در واقع سیستم یکپارچه سرای ۸ خدمتی هوشمند، شفاف و بدون دخالت انسانی را به شهروندان اصفهانی ارائه می کند.

منبع: اصفهان زیبا

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 8 =