• ۲۲ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۱:۲۳
  • کد خبر: 339423
ذوب آهن - الوحده

تیم فوتبال ذوب آهن در حالی شب گذشته مغلوب الوحده امارات شد که در طول لیگ برتر و لیگ قهرمانان آسیا ۳ بازی خارج از خانه را با شکست سنگین پشت سر گذاشته بود.

به گزارش خبرنگار ایمنا، دهم آذر امسال بود که ذوب آهن در ورزشگاه آزادی با چهار گل مغلوب پرسپولیس شد، شکستی که تبعات زیادی برای ذوب آهن داشت و ممکن بود در آن زمان مدیر عامل باشگاه یا سرمربی تیم قربانی شود. اما بعد از این باخت سنگین بود که ذوب آهن به یکباره روی نوار برد قرار گرفت و در ۹ مسابقه لیگ و آسیا، ۸ پیروزی و یک تساوی کسب کرد.

برتری خانگی شاگردان قلعه نویی مقابل استقلال متحول شده شفر، همگان را به تحسین ذوب آهن برانگیخت اما شکست ۴ بر دو در زمین سایپا نوار پیروزی های ذوب آهن را پاره کرد و این تیم را در آستانه دیدار با الدحیل قطر در لیگ قهرمانان آسیا با بحران مواجه کرد. باخت به سایپا دومین شکست ۴ گُله ذوب آهن در لیگ برتر بود و جای کمی تأمل داشت، چرا که تیمی که یکبار تجربه شکست با ۴ گل را دارد باید در شرایط مشابه بتواند افکار و عملکرد حرفه ای تری از خود نشان دهد و بتواند با استفاده از تجربه قبلی اوضاع را به نفع خود تغییر دهد که اینگونه نشد و علت باخت بر گردن داور مسابقه افتاد.

سپس ذوب آهن راهی قطر شد و در حالی که تا دقیقه ۷۴ با یک گل از الدحیل پیش بود در ۱۵ دقیقه ۳ گل دریافت کرد و باز هم بازی را واگذار کرد. در آن مسابقه تعویض های قلعه نویی چندان مناسب نبود، ضمن اینکه احساس می شد تیمی که در ۱۵ دقیقه پایانی نتیجه را واگذار می کند از نظر بدنی مشکل دارد. ولی با این حال پیروزی های ذوب آهن در لیگ برتر و برد مقابل لوکوموتیو و الوحده در فولاد شهر باعث شد تا کمی از بار انتقادات نسبت به کادر فنی و بازیکنان ذوب آهن کم شود. اما شکست شب گذشته بازیکنان قلعه نویی مقابل الوحده باز هم نشان داد که ذوب آهن به باخت های پر گل عادت کرده است و از شکست های سنگین درس نمی گیرد،

عملکرد بازیکنان ذوب آهن مقابل الوحده چنگی به دل نمی زند و ۲۸۱ پاس ذوب آهن در مقابل ۴۷۳ پاس الوحده به همراه مالکیت ۳۷/۸ درصد ذوب آهن گویای آن است که این تیم حرفی برای گفتن نداشته است، ضمن اینکه اگر رشید مظاهری در دروازه ذوب آهن نبود چه بسا با اختلاف گل بیشتری بازی به پایان می رسید. اینکه ذوب آهن در ۴ بازی خارج از خانه ( ۲ بازی در لیگ برتر و ۲ بازی در لیگ قهرمانان آسیا) ۱۴ گل دریافت کرده و فقط ۳ گل به ثمر رسانده است زنگ خطر بزرگی برای این تیم خواهد بود، چرا که در صورت صعود به مرحله حذفی لیگ قهرمانان آسیا که احتمالاً به عنوان تیم دوم خواهد بود می بایست در خانه حریف که تیم اول گروه خود بوده بازی کند و ممکن است در صورت شکست سنگین، در دیدار برگشت فرصت جبران را از دست بدهد.

به هر حال از امیر قلعه نویی که تجربه زیادی در لیگ برتر و لیگ قهرمانان آسیا دارد انتظار بیشتری می رود که با این تجربه تیمی را روانه مسابقات کند که در صورت مواجه شدن با چنین شرایطی بتواند بازی قابل قبول تری از تیم خود نشان دهد تا یا نتیجه را به نفع خود تغییر دهد یا بتواند اختلاف را کمتر کند.اکنون شکست های سنگین خارج از خانه ذوب آهن بیشتر از پیروزی های این تیم به چشم می آید و اگر کادر فنی و مدیریتی ذوب آهن آسیب شناسی و آنالیز درستی نداشته باشند می تواند تلفات جبران ناپذیری برای آن ها داشته باشد.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 14 =