نگهداری از تجهیزات شهری با استفاده از سیستم مکانیزه یکپارچه

مدیر پروژه سامانه مدیریت نگهداری و تعمیرات تجهیزات و تاسیسات شهری شهرداری گفت: اصفهان تنها کلانشهر کشور است که مدیریت نگهداری و تعمیرات تجهیزات شهری آن از طریق سیستم مکانیزه یکپارچه انجام می‌شود.

به گزارش خبرنگار ایمنا، محمد حسین خلیلیان پیش از ظهر امروز (دوشنبه) در آیین رونمایی از "سامانه مدیریت نگهداری و تعمیرات تجهیزات و تاسیسات شهری شهرداری اصفهان" اظهار کرد: سامانه مدیریت نگهداری و تعمیرات تجهیزات و تاسیسات شهری شهرداری اصفهان تحت عنوان "نت خدمات شهری" به درخواست حوزه خدمات شهری شهرداری اصفهان تهیه شده است، این پروژه در سال ۱۳۹۴ در دستور کار سازمان فاوا شهرداری قرار گرفت و مراحل نیاز سنجی، تدوین سند شرح خدمات، انتخاب پیمانکار و اجرای پروژه آغاز شد.

وی به ارائه گزارشی از روال اجرای پروژه پرداخت و افزود: این سامانه در حال حاضر در منطقه ۱۰ شهرداری اصفهان اجرا شده و به صورت آزمایشی مورد بهره برداری قرار گرفت، امیدواریم در ابتدای سال ۹۷ در سایر مناطق شهرداری نیز راه‌اندازی شود.

خلیلیان اهداف این پروژه را تامین شناسنامه تجهیزات، ثبت سوابق تعمیرات و نگهداری و در مجموع کاهش هزینه‌های حوزه خدمات شهری عنوان کرد و ادامه داد: این پروژه را یک کمیته راهبردی متشکل از تیم اجرایی در سازمان فاوا، شهرداری و پیمانکار هدایت کرده است.

وی با اشاره به ویژگی‌های این نرم افزار گفت: نرم افزار این سامانه تحت وب و app موبایل است، مهمترین مورد استفاده از این نرم افزار تحلیل داده‌ها و استفاده از نتایج آن برای مدیریت و نظارت بهینه در حوزه تعمیرات و نگهداری معاونت خدمات شهری شهردای اصفهان است.

مدیر پروژه سامانه مدیریت نگهداری و تعمیرات تجهیزات و تاسیسات شهری شهرداری اصفهان ادامه داد: اصفهان تنها کلانشهر کشور است که مدیریت نگهداری و تعمیرات آن توسط سیستم مکانیزه یکپارچه انجام می‌شود.

خلیلیان خاطرنشان کرد: بیش از ۲۳۰ هزار عدد از تجهیزات و تاسیسات شهری شامل آبنماها، نورپردازی‌ها، الکتروپمپ‌ها و تابلوهای برق و ... در این سیستم مورد نگهداری و تعمیرات قرار می‌گیرد در واقع  انبوهی از اطلاعات که بین مناطق ۱۵ گانه شهرداری اصفهان پخش می‌شود توسط پیمانکاران و ناظران مقیم تعمیرات و نگهداری، جمع آوری و پس از مدتی بستر مناسبی از داده‌ و اطلاعات مهیا می‌شود که می‌توان بر روی آنها تحلیل کنیم و این خود باعث کاهش هزینه‌ها و بهره‌وری بیشتر تجهیزات شهری می‌شود.

وی تاکید کرد: هدف اصلی این نرم افزار، تعمیرات پیشگیرانه است در واقع با برنامه نگهداری از خرابی تجهیزات و تاسیسات شهری پیشگیری می‌کنیم.

از کاغذبازی‌ها جلوگیری می‌کنیم

امیرحسین ملک‌پور، مدیر بهینه سازی، تعمیرات و نگهداری تاسیسات شهری شهرداری اصفهان در این جلسه گفت: با توجه به تعداد بالای تجهیزات و تاسیسات شهری، شعار مدیریت بهینه‌سازی خدمات شهری نگهداری پیشگیرانه است، نگهداری از تجهیزات شهری باید درستی انجام شود تا نیازی تعمیرات و تعویض نباشد.

وی با بیان اینکه در سطح شهر اصفهان ۴۳۰ آبنما، ۵۰ هزار پایه چراغ روشنایی و تعداد زیادی وسایل حرکت درمانی و سایت‌های بازی کودکان وجود دارد که هر کدام دارای کد هستند، ادامه داد: این امکانات به صورت مستمر رصد و زمان تعمیر و تعویض آنها اعلام می شود.

مدیر بهینه سازی، تعمیرات و نگهداری تاسیسات شهری شهرداری اصفهان افزود: با نرم افزار سامانه مدیریت نگهداری و تعمیرات تجهیزات و تاسیسات شهری شهرداری اصفهان که سازمان فاوا تعریف کرده تجهیزات و امکانات خدمات شهری در محل کنترل و به صورت آنلاین آمار و اطلاعات آنها برای پیمانکار ارسال می‌شود تا پیمانکار برای تعمیرات و تجهیزات اقدام کند.

وی تصریح کرد: با استفاده از این نرم افزار از کاغذبازی‌ها جلوگیری و هزینه‌های خدمات شهری تا حد زیادی کاهش می‌یابد.

به گزارش ایمنا، پیش از ظهر امروز (دوشنبه) "سامانه مدیریت نگهداری و تعمیرات تجهیزات و تاسیسات شهری شهرداری اصفهان" در ساختمان سازمان فاوا شهرداری اصفهان رونمایی شد.

کد خبر 339350

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.