یادواره شهدای شهرداری اصفهان

شهردار اصفهان گفت: هیئت‌های مذهبی باید با بیان حقایق و پرهیز از هرگونه خرافه و عدم سو استفاده از موقعیت خود، هدایت‌گر زنان و مردان جامعه باشند.

به گزارش خبرنگار ایمنا، قدرت الله نوروزی شامگاه (شنبه) در جمع هیئت‌های مذهبی اصفهان ضمن عرض تبریک میلاد حضرت زهرا (س) اظهار کرد: بسیار خوشحالم در بین مردانی که در هدایت جامعه نقش بزرگی دارند، حضور دارم. تلاقی این جلسه با میلاد حضرت زهرا (س) و امام خمینی (ره) را به فال نیک می‌گیرم.

وی ادامه داد: حضرت زهرا (س) به‌واسطه اینکه فرزند پیامبر و مادر حسنین هستند، در میان مسلمانان جایگاه ویژه‌ای دارد، اما نقش رهبری و خطبه‌های این حضرت نشان داده علاوه بر این نقش اجتماعی بسیار مهمی نیز در جامعه داشته‌اند.

شهردار اصفهان عنوان کرد: امیدوارم این جلسه، زمینه‌ای برای برگزاری جلسات متحد برای مداحی و تشکیل هیئت‌های مذهبی باشد، زیرا هیئت‌ها جلسات متعددی دارند اما گردهمایی منسجم راه را برای بیان شعائر مذهبی هموار خواهد کرد در همین راستا کلید مکان مناسبی را نیز در این جلسه در اختیار هیئت‌ها می‌دهیم.

وی افزود: هیئت‌های مذهبی باید به دور از خرافه نقش اجتماعی خود را ایفا کنید زیرا در دل مردم خانه کرده‌اند، مخاطبان متدینی دارند و می‌توانند با مداحی خود، نقش مهمی در اصلاح جامعه داشته باشند.

نوروزی تصریح کرد: هیئت‌های مذهبی باید با بیان حقایق و پرهیز از هرگونه خرافه و عدم سو استفاده از موقعیت خود، هدایت‌گر زنان و مردان جامعه باشند و از این موقعیت بیش از پیش استفاده کنند زیرا هر گامی که در مسیر هدایت انسان‌ها برداشته شود نزد خدا محفوظ است.

وی اضافه کرد: از شورای اسلامی شهر و مجموعه شهرداری که در پی تعامل بیشتر با هیئت‌ها بوده‌اند تشکر می‌کنم و امیدوارم خداوند به ما توفیق دهد تا در رفع مشکلات هئیت های مذهبی گام برداریم.

شهردار اصفهان خاطرنشان کرد: جاری شدن همیشگی رودخانه زاینده‌رود خواست همه مردم ایران است و اگرچه پیگیری این موضوع وظیفه اصلی و ذاتی شهرداری نیست، اما این آن را دنبال می‌کنیم زیرا شهر اصفهان و شرق آن محتاج این آب هستند.

تجلیل از 30 جوان نخبه هیئتی

هم‌چنین، علیرضا خاتون آبادی، مشاور شهردار اصفهان در امور هیئت‌های مذهبی و مساجد اظهار کرد: هیئت‌ها و حسینیه‌ها به‌واسطه کمک‌های مردم شکل‌گرفته‌اند و همین امر باعث پایداری آن‌ها شده است.

وی ادامه داد: امروزه لازم است از حضور جوانان بیشتر استفاده شود در حالی در بازدیدهای خود از برخی هیئت‌ها مشاهده کرده‌ام که جوانان از برخورد پیشکسوت‌های هیئت‌ها ناراحت بودند.

مشاور شهردار اصفهان در امور هیئت‌های مذهبی و مساجد با بیان اینکه جوانان نگاهی نو به هیئت‌ها دارند، گفت: با حضور این افراد، هیئت‌های مذهبی بیش از گذشته در جامعه ظهور و بروز پیدا کنند زیرا هیئت‌ها تنها برای یک قشر خاص نیستند.

به گزارش ایمنا،در پایان این جلسه از 30 جوان نخبه هیئتی تقدیر شد.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 5 =