• ۱۶ اسفند ۱۳۹۶ - ۲۲:۲۷
  • کد خبر: 339042
سیما فردوسی پور

عضو هیئت علمی دانشگاه شهید بهشتی تهران با اشاره به اینکه امروز نیازمند زنان خلاق و نوآور هستیم، گفت: خلاقیت تنها در بحث صنعت مطرح نیست بلکه خلاقیت در تغییر شیوه‌های زندگی بسیار مهم است و می‌تواند به توسعه بهره‌وری اقتصادی بیانجامد.

به گزارش خبرنگار ایمنا سیما فردوسی پورعصر امروز (چهارشنبه) در دومین همایش ملی جایگاه زنان در کار آفرینی و توسعه پایدار ضمن تبریک ولادت باحضرت فاطمه (س) و روز زن با بیان اینکه مدیریت در خانواده معنای بسیاری دارد، اظهار کرد: این موضوع یک امر جهانی است که مدیریت خود، از دیگر مدیریت‌ها مهمتر است.

وی با اشاره به اینکه امروز نیازمند زنان خلاق و نوآور هستیم، افزود: خلاقیت تنها در بحث صنعت مطرح نیست بلکه خلاقیت در تغییر شیوههای زندگی بسیار مهم است و می‌تواند به توسعه بهره‌وری اقتصادی بیانجامد.

عضو هیئت علمی دانشگاه شهید بهشتی تهران با تاکید بر اینکه در خانواده‌ها تعیین نیازسنجی و اولویت سنجی و برنامه‌ریزی امر بسیار مهمی است که زنان برای آن تدبیر می‌کنند، تصریح کرد: ایجاد توازن بین دخل و خرج و مقدم ساختن هزینه‌های ضروری و اجتناب از مصرف گرایی برعهده زنان خانواده است چرا که زنان مدیران خانه و مردان سرپرستان خانواده‌اند.

وی با اشاره به اینکه وقتی قدمت خانواده در ایران را بررسی می‌کنیم به خانواده گسترده می‌رسیم، افزود: روحیه تعاون و همکاری در خانواده‌های گسترده بسیار بالا بوده و مشکلات زوجین در خانواده‌های گسترده به طلاق نمی‌انجامید و خانواده به شکل تحولی به جلو می‌رفت.

فردوسی پور با بیان اینکه خانواده‌های گسترده جای خود را به خانواده هسته‌ای دادند، اظهار کرد: در خانواده هسته‌ای کسی به زوجین کمک نمی‌کند و در این نوع خانواده‌ها باید قدرت مدیریت زنان بسیار بالا باشد.

عضو هیئت علمی دانشگاه شهید بهشتی تهران با اشاره به اینکه وقتی صحبت از توسعه می‌شود فقط زنان شاغل موردنظر نیستند، خاطرنشان کرد: اگر زنان خانه‌دار فرزندان خوبی تربیت کنند مردان موفق آینده را پرورش می‌دهند.

وی با بیان اینکه در عصر دیجیتال باید امورات خانواده به گونه‌ای تنظیم شود که مسئولیت پذیری در فرزندان ایجاد شود، اظهار کرد: علاوه بر نقش مسئولیت پذیرانه زنان بهره‌وری اقتصادی در خانواده محصول تلاش زنان است.

فردوسی پور با اشاره به اینکه امروزه به خانواده به صورت یک سازمان نگاه می‌شود، افزود: در یک خانواده متعادل بهره‌وری وجود دارد و خانواده‌های متعادل باید به سمت خانواده متکامل حرکت کند.

عضو هیئت علمی دانشگاه شهید بهشتی با بیان اینکه خانواده‌های ایرانی باید از خانواده متعادل بودن عبور کند و به سمت متکامل بودن حرکت کنند، گفت: نیاز امروز جامعه به تخصص و فوق تخصص است و باید نیاز جامعه برای توسعه پایدار را شناخت و با هدایت تحصیلی جوانان، آنها را به مقاطع بالا برسانیم.

وی با اشاره به اینکه باید به سرمایه‌های انسانی و جوانان کارآفرین توجه کرد، افزود: تمام تلاش خانواده‌ها سرمایه‌گذاری بر تربیت صحیح فرزندان با عزت نفس بالا، خلاق و مبتکر باشد.

فردوسی پور با بیان اینکه مدیریت مصرف در خانواده به بهره‌وری و تولید بیشتر منتج می‌شود، گفت: زنان نیازمند مهارت افزایی هستند و علاوه بر این زنان باید مهارت فرزندپروری و همسرداری را داشته باشند و آموزش‌های لازم را به نسل جوان ارایه دهند.

برچسب‌ها

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 4 =