نوروزي

شهردار اصفهان گفت: خانه مطبوعات باید مکانی امن برای همه اهالی مطبوعات باشد تا با رصد اخبار و رفتارها و با کشف حقیقت به بیان مطالبی بپردازد که بیان کننده منافع عمومی جامعه است.

به گزارش خبرنگار ایمنا، قدرت الله نوروزی، بعد از ظهر امروز در آیین تکریم و معارفه اعضای هیئت مدیره خانه مطبوعات استان اصفهان، ضمن عرض تبریک میلاد حضرت زهرا (س) اظهار کرد: اگر بخواهیم جامعه سالم و شفافی داشته باشیم باید نقد عالمانه و دلسوزانه در جامعه وجود داشته باشد که این امر را روزنامه‌نگاران و اهالی رسانه و قلم می‌توانند با نظارت همگانی بر رفتار مسئولان و کنترل عملکرد آن‌ها به‌خوبی ایجاد کنند.

وی با اشاره به نقش مهم و آرامش بخش خانه مطبوعات و اصحاب رسانه در جامعه گفت: اهالی رسانه می‌توانند با نقد منصفانه جامعه را به سمتی هدایت کنند که شاهد آرامش و نشاط باشیم. خانه مطبوعات متعلق به همه اصحاب مطبوعات است و چه خوب است که مسئولان آن اهل علم، دانش و ادب باشند.

شهردار اصفهان با بیان اینکه خانه مطبوعات باید مأمنی برای افزایش سطح آگاهی‌های عمومی باشد، گفت: در سایه آگاهی عمومی است که حقیقت روشن شده و دیگر نیاز به مبارزه با فساد نیست زیرا در سایه نقد، از بروز بسیاری از فسادها جلوگیری می‌شود.

وی افزود: اگر مسئولان بدانند که عملکرد آن‌ها مورد نقد قرار می‌گیرد و  رفتار آن‌ها کنترل می‌شود از اقدامات خود مراقبت می‌کنند تا بیت‌المال از رفتار آن‌ها آسیب نبیند. اگر در عمل، اصل حاکمیت قانون را ملاک قرار دهیم، منفعت عام و خیر جامعه برای مسئولان هدف قرار می‌گیرد.

نوروزی با تاکید بر اینکه اعضای خانه مطبوعات باید مراقبت کنند تحت عنوان نقد، تخریبی صورت نگیرد، تصریح کرد: همان‌قدر که نقد منصفانه اثرگذار است، تخریب می‌تواند خادم را خائن معرفی کرده و مانع رشد جامعه شود و انسان‌های ترسو را از اقدام و عمل فراری دهد، زیرا کمتر انسان‌هایی هستند که با تخریب‌ها هم بتوانند به فعالیت خود ادامه دهند.

وی اضافه کرد: اگر نقطه‌ضعفی می‌بینید، آن را گوشزد کنید اما اقدامات خوب را نیز مورد تشویق قرار دهید زیرا اگر در خانه مطبوعات ذره‌ای نکته منفی ایجاد شود خواسته یا ناخواسته مانع فعالیت مسئولان خواهند بود؛ اما با شناختی که از اصحاب رسانه دارم می‌دانم این موضوع در اصفهان وجود ندارد.

شهردار اصفهان تصریح کرد: آنچه مطبوعات را در دنیای کنونی به انزوا برده، فضای مجازی است که با وجود محاسن، عیب بزرگش این است که در این فضا کسی پاسخگو نیست و احساس مسئولیتی در خصوص آنچه منتشر می‌شود، وجود ندارد. رسانه به معنای واقعی، رسانه‌ای است که مدیر مسئول دارد و پاسخگو است. باید بررسی کرد چرا امروز نقش مطبوعات کم‌رنگ شده و فضای مجازی، بیشتر اطلاع‌رسانی می‌کند؟

وی با بیان اینکه مطبوعات رکن چهارم دموکراسی و مردم سالاری است، افزود: امیدوارم در این دوره خانه مطبوعات، مکانی امن برای همه اهالی مطبوعات باشد تا با رصد اخبار و رفتارها و با کشف حقیقت به بیان مطالبی بپردازد که بیان کننده منافع عمومی جامعه است و تحت عنوان رسانه آسیبی به جامعه وارد نشود.

نوروزی خاطرنشان کرد: باید مراقبت کنیم انصاف، ملاک و معیار همه نقدها باشد و مرز باریک نقد و تخریب را در نظر گرفته و باعث نشویم دست به تخریب خدمات بزنیم البته به طور حتم در اصفهان این مسئله وجود ندارد.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 1 =