زنان

رییس شورای عالی بانوان اتاق بازرگانی با اشاره به اینکه اعتقادی به بسته بودن راه فعالیت زنان در جامعه نداریم، گفت: اعتقاد داریم کار و تلاش و پیدا کردن جایگاه برای زنان لازم است و در کشور ما هیچ منعی برای این امر نیست.

به گزارش خبرنگار ایمنا، زهرا اخوان نصب عصر امروز (چهارشنبه) در دومین همایش ملی جایگاه زنان در کار آفرینی و توسعه پایدار ضمن تبریک ولادت باحضرت فاطمه (س) و روز زن اظهار کرد: امروز شاهد جریانی در حوزه زنان هستیم که ناشی از فعالیت زنان فرهیخته استان و کشور است.

وی با تاکید بر اینکه در حال حاضر دو مقوله توانمندسازی زنان و رشد کارآفرینی است در همه جهان مورد توجه قرار دارد، تصریح کرد: بر اساس برنامه‌ریزیهای صورت گرفته در دهه آینده یک میلیارد زن در دهه آینده وارد بازار دقتصاد جهانی می شوند.

رییس شورای عالی بانوان اتاق بازرگانی اصفهان افزود: توانمندسازی زنان با توجه به اینکه اقتصاد آینده، اقتصادی دیجیتال خواهد بود از اهمیت بسیاری برخوردار است .

وی با تاکید بر اینکه ۱۰ سال از فعالیت شورای عالی بانوان می‌گذرد، تصیح کرد: این شورا تلاش کرده تا موضوعات آموزشی مورد نیاز زنان را آموزش دهد و نسل جوان امروز را همگام با تحولات کشوری و جهانی پیش ببرد.

وی با تاکید بر اینکه هر زنی در هر شغلی که باشد وظیفه مادری اولین و مهمترین وظیفه اوست، اظهار کرد: تربیت نسل آینده از اهمیت بالایی برخوردار است و هرچه زنان آگاهتر و هوشیارتری داشته باشیم قطعاً نسل‌های آینده ما از توانایی و دانایی بیشتری برخوردار خواهند بود.

اخوان نسب با اشاره به اینکه زنان به لحاظ ارتباطی قوی‌تر و صبورتر هستند، تصریح کرد: ورود زنان به اجتماع و اقتصاد سلامت کسب و کار را تضمین می کند و کمک بزرگی به اقتصاد پایدار خواهد بود.

وی با اشاره به اینکه اعتقادی به بسته بودن راه فعالیت زنان در جامعه نداریم، گفت: اعتقاد داریم کار و تلاش و پیدا کردن جایگاه برای زنان لازم است و در کشور ما هیچ منعی برای این امر نیست.

رییس شورای عالی بانوان با بیان اینکه تاریخ شاهد اثرگذاری زنان است، گفت: وظیفه ما نشان دادن چهره زن مسلمان و فعال اجتماعی به جهان است.

۳۰ درصد از اعضای کمیسیون‌های اتاق بازرگانی زنان هستند

سید عبدالوهاب سهل‌آبادی، رییس اتاق بازرگانی اصفهان نیز در این همایش ضمن تبریک ولادت باحضرت فاطمه (س) و روز زن اظهار کرد: همیشه حس می‌کنم چطور یک زن می‌تواند نقش دختری برای پدرش و نقش همسری برای شوهرش اجرا کند و در کنار همه اینها سختی‌های زندگی را نیز به دوش بکشد.

وی با بیان اینکه برخی از مردم کشورهای غربی بر این باورند که زنان ایرانی بسته‌اند و ارتباطات خاصی ندارند، افزود: این در حالی است که به جرات می‌توانیم بگوییم حضور زنان در محافل تصمیم سازی و تظارتی به خوبی جریان دارد.

رییس اتاق بازرگانی اصفهان با تاکید بر اینکه امروز بیش از ۵۰ درصد جمعیت دانشگاه‌های ایران زنان و دختران هستند، تصریح کرد: این امر برای دیگر کشورها قابل باور نیست و وقتی میگوییم زنان ایرانی در شوراها و مراکز تصمیم گیری حضور دارند باور نمی‌کنند.

وی با اشاره به نقش پررنگ زنان در هشت سال دفاع مقدس افزود: یک زن می‌تواند به امور منزل رسیدگی کند، فرزندان را به خوبی تربیت کند، به اجتماع وارد شود و در مسائل اقتصادی نیز تاثیر بسزایی داشته باشد.

سهل‌آبادی با بیان اینکه در کشور و فرهنگ ما بهای بسیاری به زنان داده شده است، اظهار کرد: بخش عمده‌ای از اتاق اصفهان در اختیار زنان است و در اتاق این امر را مصوب کردیم که ۳۰ درصد تمام کمیسیونهای اتاق باید از زنان باشد.

برچسب‌ها

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 1 =