شهردار

شهردار اصفهان گفت: برای نخستین بار در طول فعالیت شهرداریها، زنان نقش مدیریتی در رده های بالا را بر عهده گرفته و از توانمندی آنان در اداره شهر استفاده شده است.

به گزارش ایمنا و به نقل از اداره ارتباطات رسانه ای شهرداری اصفهان، قدرت الله نوروزی ضمن تبریک میلاد با سعادت حضرت فاطمه زهرا (س) و روز مادر و ولادت حضرت امام خمینی (ره)، در مراسم تجلیل از بانوان شاغل در شهرداری اصفهان اظهارکرد: حضرت زهرا (س) نمونه بارز یک زن در تاریخ بشریت و الگویی برای همه قرن ها است.

وی با بیان اینکه این بانوی والا مقام به عنوان الگوی تمام عیار اخلاق برای تمام زنان و مردان عالم و بنده حقیقی خداوند در انجام وظایف و تکالیف انسانی محسوب می‌شوند، ادامه داد: حضرت فاطمه زهرا (س) زبانزد همه مخالفان و موافقان و همه انسان‌ها هستند و خواهند بود، اگر ذره ای از رفتار ایشان در جامعه ترویج یابد به طور حتم بیشتر مسایل رفع خواهد شد.

شهردار اصفهان با بیان اینکه حضرت زینب ﮐﺒﺮﯼ (س) نیز ﯾﮑﯽ از زﻧﺎﻧﯽ اﺳﺖ ﮐﻪ در طول همه زمان‌ها ﺑﻪ ﻋﻨﻮان اﻟﮕﻮ و اﺳﻮﻩ ﺑﺮاﯼ همه زﻧﺎن و ﻣﺮدان ﺁزادﻩ، ﺁزادﯼ ﺧﻮاﻩ و ﻇﻠﻢ ﺳﺘﻴﺰ در همه زﻣﺎن‌ها معرفی می‌شوند، گفت: ایشان در تمام سختی‌ها مقاوم ایستاد و با اﺑﻌﺎد وﺟﻮدﯼ خود اﻟﮕﻮﯼ ﻣﻨﺎﺳﺒﯽ را ﺑﺮاﯼ زنان ﺗﺮﺳﻴﻢ ﮐﺮد. زنان جامعه ما هم می‌توانند سمبل مقاومت و شکیبایی باشند و در عرصه‌های اجتماعی نقش‌آفرینی کنند.

سال‌های زیادی از نقش زنان در مدیریت و اداره امور غافل بودیم

نوروزی با بیان این مطلب که زنان، با توانمندی خود در آبادانی و ساخت ایران نقش آفرینی می‌کنند، افزود: برای ساختن ایران باید تمام نیروی انسانی را در نظر گرفت، اگر در ایران عقب افتادگی وجود دارد به این دلیل است که سال‌های زیادی از نقش زنان در مدیریت و اداره امور غافل بودیم.

شهردار اصفهان اضافه کرد: مدیریت شهری به حمایت، کمک و همراهی زنان شاغل در شهرداری و به معیار شایسته سالاری توجه ویژه ای خواهد داشت.

وی با بیان این مطلب که زنان در تمام عرصه‌ها به خصوص در جنگ، نقش پشتیبانی و حمایتی داشته‌اند، تصریح کرد: نباید از یاد ببریم که این زنان جامعه بودند که در دوران دفاع مقدس چنین شیر مردانی را تربیت کردند.

نوروزی با بیان اینکه در دوره مدیریتی خود به آن چه گفتم عمل کردم، گفت: در این مدت، ۱۰ نفر از زنان توانمند را در بخش‌های مختلف مدیریتی منصوب کردیم که دو نفر از آنها به عنوان شهردار منطقه و مدیرعامل سازمان انتخاب شدند.

باید زیرساخت‌های شهری برای زنان فراهم شود 

رییس کمیسیون فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شورای اسلامی شهر اصفهان نیز در ادامه این مراسم گفت: در وجود حضرت فاطمه زهرا (س) ویژگی‌های منحصر به فردی وجود دارد که این ویژگی‌ها می‌تواند به عنوان بهترین الگو و راهبرد برای زنان جامعه باشد.

فریده روشن، نقش زنان را در جامعه و اداره شهر بسیار مهم خواند و افزود: در حال حاضر دو عضو از ۱۳ عضو شورای شهر اصفهان، خانم هستند و در این مدت سعی کردند نقش و سهم زنان را به عنوان منابع تأثیرگذار جامعه ارتقاء دهند؛ زیرا شکی نیست که اگر زنان به خودباوری دست یابند، بخش مهمی از اهداف جامعه محقق خواهد شد.

این عضو شورای شهر با بیان اینکه در مدیریت جدید شهری، زنان به عنوان شهردار منطقه و مدیر عامل سازمان منصوب شده اند، ادامه داد: لازم است از نگاه جامع‌نگر زنان در مدیریت شهری بهره‌مند شویم.

روشن، توجه به قشر بانوان و زنان را در تحقق توسعه پایدار مهم دانست و افزود: باید با حمایت و پشتیبانی از زنان، فرهنگ شهر و شهروندان را در این خصوص ارتقاء دهیم.

رییس کمیسیون فرهنگی، اجتماعی شورای اسلامی شهر با تأکید بر اینکه باید زیرساخت‌های شهری برای زنان فراهم شود، تصریح کرد: امکانات موجود از جمله ورزشگاه و مراکز تفریحی برای بانوان کافی نیست و لازم است در بودجه‌ریزی آینده این مهم مدنظر قرار گیرد.  

به گزارش ایمنا، مراسم تجلیل از بانوان شهرداری اصفهان در باشگاه شماره دو با حضور شهردار، رییس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورا، رییس کمیسیون عمران و شهرسازی شورا و بانوان شاغل در شهرداری اصفهان به مناسبت روز زن برگزار شد.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 7 =