حزب‌الله ادامه دهنده راه امام موسی صدر است

رییس سازمان انرژی اتمی با اشاره به محبوبیت امام موسی صدر در بین لبنانی‌ها حتی مسیحیان، گفت: امام موسی صدر به گونه‌ای عمل کرد که شیخ الشیوخ طوائف لبنان شد و این یک حرکت بسیار عجیبی بود.

به گزارش ایمنا،  علی‌اکبر صالحی، رییس سازمان انرژی اتمی در آیین رونمایی از مجموعه دوازده جلدی «گام به گام با امام»، شامل مجموعه گفتارها، مصاحبه‌ها و مقالات امام موسی صدر که در سالن جلسات کتابخانه ملی تهران برگزار شد، با بیان این که آیت‌الله العظمی بروجردی قدم بزرگی برای احیای اسلام و شیعیان برداشتند، گفت: یکی از این قدم ها فرستادن اندیشمندان به کشورهای مختلف همانند لبنان بود.

وی ادامه داد: وقتی امام موسی صدر به لبنان رفت، شیعیان به عنوان محروم ترین و پایین ترین قشر این کشور به شمار می رفتند و حتی خجالت می کشیدند بگویند شیعه هستند و از این نظر بسیار تأسف بار بود، به همین دلیل، آیت الله العظمی بروجردی، امام موسی صدر را به لبنان فرستاد.

صالحی با تأکید بر این که در زمان امام موسی صدر شیعیان لبنان گرفتار جنگ بودند، بیان کرد: امام موسی صدر بستر همدلی و هم زبانی را ایجاد کردند. البته به عنوان روحانی هیچ گاه تبلیغ اسلام نمی کرد و کسی را دعوت به اسلام نمی کرد، بلکه مباحث را به گونه ای مطرح می کرد که افراد به نقطه اشتراک می رسیدند.

وی یادآور شد: امام موسی صدر به کلیساها همانند کشیش دعوت می شدند و همانند یک کشیش نیز تبلیغ می کردند. شاید بتوان گفت مسیحیان ایشان را بیشتر از مسلمانان قبول داشتند. امام موسی صدر به گونه ای عمل کرد که شیخ الشیوخ طوائف لبنان شد و این یک حرکت بسیار عجیبی بود.

رییس سازمان انرژی اتمی گفت: امام موسی صدر شیعیان لبنان را به گروهی تبدیل کردند که اکنون عزیزترین، عالم ترین، فهیم ترین و افتخارآفرین ترین طائفه این کشور هستند و اکنون حزب الله ادامه دهنده راه امام موسی صدر است.

منبع: ایسنا

کد خبر 338368

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.