نشست خبری رئیس دانشگاه آزاد اسلامی در نمایشگاه مطبوعات

رییس دانشگاه آزاد اسلامی گفت: با ایجاد مرکز جذب هیئت علمی مستقل، نیروهای انقلابی و مومن را در دانشگاه آزاد جذب کنیم.

به گزارش ایمنا، فرهاد رهبر صبح امروز-۲۵ بهمن- در حاشیه گردهمایی اساتید بسیجی دانشگاه آزاد در واحد تهران مرکز این دانشگاه در جمع خبرنگاران گفت: چند هفته گذشته در شورای اسلامی شدن دانشگاه‌ها ایجاد مرکز جذب اعضای هیئت علمی مستقل در این دانشگاه به تصویب رسید و قرار است به صورت موقت این مرکز جذب دو سال فعالیت کند.

وی اظهار کرد: هدف از تشکیل این مرکز جذب اساتید و اعضای هیئت علمی متناسب با نیازهای امروز کشور است که می‌توانیم رشته های میان رشته‌ای را در دانشگاه توسعه دهیم.

رییس دانشگاه آزاد تاکید کرد: همچنین با ایجاد این مرکز قادر خواهیم بود در مقاطع پایین تر از کارشناسی رشته‌های مهارتی را متناسب با نیاز کشور توسعه دهیم.

وی عنوان کرد: همچنین قرار است فراخوان جذب اعضای هیئت علمی را متناسب با این مرکز اعلام کنیم تا بر این اساس بتوانیم نیروهای انقلابی و مومن را در دانشگاه جذب کنیم.

رهبر درباره ظرفیت‌های پذیرش دانشجو در مقطع دکتری این دانشگاه نیز گفت: ظرفیت‌های دوره دکتری این دانشگاه بر اساس نیازهای جامعه و با برنامه ریزی دقیق تعیین می‌شود.

رییس دانشگاه آزاد عنوان کرد: نمی توانیم بگوییم برای سال آینده کاهش یا افزایش ظرفیت در دوره دکتری داریم بلکه متناسب با نیازها، ظرفیت را اعلام خواهیم کرد.

وی گفت: از منظر امام خمینی (ره) دانشگاه مرکز انسان سازی و پایگاه حفظ و تداوم انقلاب اسلامی است. دانشگاه انسان ساز می‌تواند شعار استقلال و قطع وابستگی به بیگانگان را محقق کند.

وی اضافه کرد: در عصر جدید کارکرد دانشگاه تنها آموزش و پژوهش نیست بلکه این مراکز باید پایگاه معرفت، تمدن سازی و تقویت فرهنگ باشند. دانشگاه تمدن ساز محیطی است که ساختاری هوشمند، خلاق و بابصیرت داشته باشد تا بر این اساس بتواند عدالت محوری، معنویت گرایی و علم جهت دار را پیگیری کند.

رهبر ادامه داد: دانشگاه تمدن ساز دانشگاهی نقدمحور است تا بتواند نسبت به جامعه، دولت، سیاست و فرهنگ احساس مسئولیت کند.

وی اضافه کرد: علوم انسانی در دانشگاه نقش محوری ایفا می کند اما متاسفانه این رشته از علوم در دانشگاه های به حال خود رها شده است و بیگانگان برای مسخ فرهنگی ملت در این فضا فعالیت می کنند.در حوزه علوم انسانی تنها تعدادی از دانشجویان را افزایش داده ایم و کمتر به تولید محتوا توجه کرده ایم که باید برای این امر چاره ای اندیشیده شود.

رهبر با بیان اینکه باید انسان سازی در دستور کار دانشگاه‌ها قرار گیرد، عنوان کرد: در دانشگاه آزاد فرهنگ سازی و انسان سازی اولویت ماست.

منبع: مهر

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 4 =