بارش باران

رییس اداره پیش‌بینی هواشناسی استان اصفهان با اشاره به کاهش ۳ تا ۵ درجه‌ای دمای هوای استان طی ۲۴ ساعت آینده گفت: بارش‌های باران در اکثر نقاط استان تا روز جمعه دارد.

حسن خدابخش در گفت‌وگو با خبرنگار ایمنا با اشاره به بررسی نقشه‌های هواشناسی استان اصفهان طی سه روز آینده اظهار کرد: امروز سیستم ناپایدار جوی که دیروز در استان فعال بود از استان خارج می‌شود.

وی با بیان اینکه به دنبال خروج سامانه ناپایدار جوی از استان اصفهان وزش نسبتاً شدید باد به ویژه در نقاط شرقی استان اصفهان پیش‌بینی می‌شود، تصریح کرد:  برای فردا جوی نسبتاً پایدار در استان اصفهان پیش‌بینی می‌شود.

رییس اداره پیش‌بینی هواشناسی استان اصفهان با بیان اینکه فردا شب سامانه بارشی جدیدی از سمت غرب وارد استان خواهد شد، افزود: این سیستم برای روز جمعه در اکثر نقاط استان اصفهان بارش‌هایی را به صورت باران و برف به دنبال خواهد داشت.

وی با بیان اینکه اغلب بارش‌های روز جمعه به صورت باران پیش‌بینی می‌شود، گفت: این بارش‌ها در مناطق غربی به صورت برف پیش‌بینی شده است.

خدابخش با بیان اینکه به دنبال خروج سامانه‌ای که فردا شب به استان وارد می‌شود، سامانه‌ بارشی دیگری به استان اصفهان وارد خواهد شد، تصریح کرد: پیش‌بینی می‌شود در اکثر نقاط استان اصفهان تا روز دوشنبه بارش‌های خوبی را داشته باشیم.

وی در خصوص میزان بارش‌های روز گذشته در استان اصفهان نیز گفت: طی ۲۴ ساعت گذشته سمیرم و دهاقان به ترتیب با ۲۹ و ۲۷ میلیمتر بارش بیشترین بارش استان را داشته‌اند، ضمن اینکه در شهر اصفهان نیز ۱۴ میلیمتر بارش باران گزارش شده است.

رییس اداره پیش‌بینی هواشناسی استان اصفهان با بیان اینکه طی ۲۴ ساعت آینده میانگین دمای استان اصفهان سه تا پنج درجه سانتی‌گراد کاهش می‌یابد، افزود: در این بازه زمانی خور و بیابانک با دمای درجه سانتی‌گراد بالای صفر گرم‌ترین و بویین میان دشت با دمای پنج درجه سانتی‌گراد زیر صفر خنک‌ترین نقطه استان اصفهان پیش‌بینی می‌شود.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 8 =