• ۲۵ بهمن ۱۳۹۶ - ۰۹:۴۱
  • کد خبر: 337313
روحانی

رییس جمهور کشورمان برای سفری سه روزه و به دعوت رسمی نخست‌وزیر هند، صبح پنج شنبه ۲۶ بهمن ماه به این کشور سفر می‌کند.

به گزارش ایمنا، پرویز اسماعیلی، معاون ارتباطات و اطلاع رسانی دفتر رییس جمهور ضمن اعلام این خبر افزود: حجت‌الاسلام و المسلمین حسن روحانی در این سفر که برای تحکیم روابط دو جانبه و در پاسخ به سفر سال گذشته «نارندرا مودی» به تهران انجام می شود، ابتدا وارد حیدر آباد در ایالت «تلنگانای» هند می شود.

اسماعیلی گفت: دیدار با علمای مسلمان حیدر آباد و جنوب هند، بازدید از مراکز فرهنگی و مذهبی و همچنین دیدار با ایرانیان و دانشجویان مقیم، از مهمترین برنامه های رییس جمهور در حیدر آباد می باشد.

وی ادامه داد: مراسم استقبال رسمی و مشترک از روحانی توسط رییس جمهور و نخست وزیر هند صبح شنبه در دهلی نو برگزار می شود و پس از مذاکرات مشترک هیات های عالی رتبه دو کشور، اسناد و تفاهم نامه های متعدد همکاری در حضور مقامات ارشد ایران و هند مبادله خواهد شد.

معاون ارتباطات و اطلاع رسانی دفتر رییس جمهور گفت: رییس جمهور ضمن حضور در برخی برنامه های فرهنگی و دیدارهای جانبی، در جمع نخبگان و اندیشمندان هندی سخنرانی خواهد داشت.

طی این سفر همچنین تجار و بازرگانان بخش خصوصی دو کشور نشست مشترکی را برای بررسی ظرفیت ها و فرصت های همکاری و توسعه روابط تجاری برگزار خواهند کرد.

به گفته اسماعیلی روحانی شامگاه شنبه ۲۸ بهمن ماه دهلی نو را به سمت میهن اسلامی ترک خواهد کرد.

منبع: ایسنا

برچسب‌ها

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 11 =