• ۲۵ بهمن ۱۳۹۶ - ۰۹:۱۶
  • کد خبر: 337303
مدارس

رییس اداره بودجه آموزش‌وپرورش استان اصفهان مدارس استیجاری را از چالش‌های کنونی آموزش و پرورش استان اصفهان دانست و گفت: آموزش‌وپرورش به اوقاف هشت ونیم میلیارد تومان بابت اجاره مدارس بدهکار است.

به گزارش خبرنگار ایمنا، مهدی هوازاده در شورای آموزش و پرورش شهرستان اصفهان با بیان اینکه آموزش‌ و پرورش اصفهان با ۸۵۰ هزار دانش‌آموز ۵۵ هزار نفر پرسنل و ۱۵۵ هزار میلیارد تومان پرداخت رتبه پنجم را در کشور به خود اختصاص داده است، اظهار کرد: در سال ۹۶ حدود ۹۹ درصد بودجه صرف پرداخت‌های پرسنل شده و مقدار بسیار ناچیزی صرف هزینه‌های جاری آموزش‌وپرورش شده است.

وی با بیان اینکه بدهی این سازمان از سال ۸۹ تاکنون پنج میلیارد و ۷۰۸ میلیون و ۲۶۰ هزار تومان است، گفت: بودجه ما همواره با کسری همراه بوده و بدهی‌ها هیچ‌گاه به صفر نرسیده چراکه به‌ محض تسویه‌ حساب با وضعیت بودجه کنونی بدهی جدید ایجاد می‌شود.

رییس اداره بودجه آموزش‌وپرورش استان اصفهان با بیان اینکه ۴۰ درصد از دانش آموزان استان در شهرستان اصفهان تحصیل می‌کنند،  اضافه کرد: طرح خرید خدمات آموزشی از سال ۹۳ آغاز شد و از ۱۸ میلیارد تومان بودجه تخمین زده‌شده تنها چهار  میلیارد تخصیص یافت و مابقی هنوز پرداخت‌نشده است.

وی مدارس استیجاری را از چالش‌های کنونی آموزش و پرورش استان اصفهان دانست و گفت: به همین جهت آموزش‌وپرورش به اوقاف هشت ونیم میلیارد تومان بدهکار است و غیر از یک میلیارد تومانی که از منابع استانی تأمین اعتبار شد، بودجه خاصی برای آن در نظر گرفته نشده است.

هوازاده با اشاره به وجود ۶۱ مدرسه شبانه‌روزی با هزار و ۵۹۵ نفر دانش‌آموزدر استان اصفهان تصریح کرد: هزینه‌های جاری و مواد غذایی این مدارس نیازمند هزینه‌ای بالغ‌ بر پنج و نیم میلیارد تومان است که تنها ۱۰ درصد از آن تأمین‌شده است.

رییس اداره بودجه آموزش‌وپرورش ایاب‌وذهاب دانش آموزان روستایی و استثنایی، جیره غذایی مراکز شبانه، مشکلات مراکز استیجاری، مسائل بافت حاشیه‌ای ناحیه سه تا پنج را به‌عنوان عمده‌ترین مشکلات آموزش‌وپرورش استان اصفهان برشمرد.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 0 =