طرح های دهه فجر

برخوار - با اعتباری افزون بر ۲۶۱ میلیارد ریال، ۷ طرح خدماتی، کشاورزی و گردشگری در شهرستان برخوار اعتبار افتتاح شد.

به گزارش خبرنگار ایمنا از شهرستان برخوار، فرماندار شهرستان برخوار در آیین افتتاح این طرح ها گفت:  در ۳۹ سال گذشته با تلاش مسئولان و کمک و همدلی مردم، خدمات و پیشرفت های فراوانی در زمینه های مختلف در کشور صورت گرفته است.

اسفندیار تاجمیری افزود: این خدمات مرهون از خود گذشتگی شهدا و ایثارگران در دوران انقلاب، ‌هشت سال دفاع مقدس و شهدای مدافع حرم است که امنیت را در کشور فراهم و زمینه خدمت رسانی در زمینه های علمی، ‌فرهنگی، اقتصادی، ‌سیاسی، اجتماعی، عمرانی و پزشکی را بوجود آوردند.

هم چنین، مدیر عامل شرکت گاز استان اصفهان در آیین افتتاح این طرح گفت:‌ شرکت گاز استان اصفهان در سه بخش خانگی، تجاری و صنعتی در استان اصفهان گاز رسانی می کند.

سید مصطفی علوی افزود: شرکت گاز استان اصفهان با توزیع سالانه حدود ۲۱ میلیارد متر مکعب گاز طبیعی، بالاترین میزان توزیع در کشور را به خود اختصاص داده است.

وی اظهار کرد: در استان اصفهان ۱۰۳ شهر و یک هزار و ۳۳۸ روستا و بیش از ۹۹ و نیم درصد جمعیت استان اصفهان از نعمت گاز طبیعی برخوردار  هستند و ۴ شهر دیگر در شرق اصفهان به زودی گاز رسانی می شوند.

علوی افزود: همچنین  طرح آبیاری تلفیقی کم فشار، ‌ ‌آبیاری تحت فشار قطره ای و ۲ طرح آبیاری کم فشار در صحرای کمشچه و حبیب آباد در سطح ۱۳۰ هکتار از اراضی کشاورزی و باغی؛ ۴ طرح کشاورزی است که  با هزینه ای افزون بر ۱۳ میلیارد ریال به بهره برداری رسید و زمینه کار و تلاش و بهره مندی برای ۸۰ خانوار را فراهم کرد.

هم چنین، مدیر جهاد کشاورزی شهرستان برخوار گفت:‌ با اجرای این طرح ها از اتلاف آب در مسیر های انتقال از منبع تا مزرعه جلوگیری می شود. این طرح ها افزایش ۱۰۰ درصدی راندمان آبیاری و کار ایی آب در سطح بیشتری از مزرعه را به همراه دارد.

مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اصفهان نیز در این مراسم گفت:‌ در این مجموعه بوم گردی موزه میراث فرهنگی و مردم شناسی برخوار، اتاق های اقامتی، رستوران و شربت خانه سنتی و ‌ایستگاه رصد ستارگان پیش بینی شده است.

فریدون اللهیاری مجموعه های بوم گردی و اقامتی را سبب توسعه گردشگری، ‌معرفی فرهنگ، آداب و رسوم و تاریخ استان و اشتغالزایی دانست و افزود: در استان اصفهان ۲۳۰ مجموعه بوم گردی و اقامتی به بهره برداری رسیده است و این تعداد تا پایان سال به ۲۵۰ مجموعه می رسد.

به گزارش ایمنا، در این برنامه، ۲ طرح گاز رسانی شامل خط ۱۶ اینچی انتقال گاز شهر کمشچه به طول ۱۶ کیلومتر و ایستگاه تقلیل فشار گاز cgs کمشچه با ظرفیت ۲۰۰ هزار متر مکعب، با حضور مدیر عامل شرکت گاز استان اصفهان در سه راهی روستای مرغ  و دنبی برخوار و با اعتبار ۲۴۰ میلیارد ریال، به بهره برداری رسید.

همچنین اولین مجموعه بوم گردی و اقامتی برخوار در  روستای پروانه در زمینی با یک هزار و ۱۵۰ متر مساحت و ۵۲۰ متر مربع زیربنا با اعتباری افزون بر ۸ میلیارد ریال اعتبار افتتاح شد.

برچسب‌ها

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 5 =