• ۱۵ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۱:۵۷
  • کد خبر: 336449
تک سرنشینان ها! 2

عضو شورای اسلامی شهر اصفهان گفت: ایستگاه‌های اتوبوس شهری باید هرچه سریعتر به تابلوهای زمانی مبدأ، مقصد و خطوط تجهیز شود تا شهروندان بتوانند بهره برداری مطلوب‌تری از این وسیله نقلیه عمومی داشته باشند.

به گزارش خبرنگار ایمنا، اصغر برشان صبح امروز -یکشنبه- در جلسه علنی شورای اسلامی شهر اصفهان اظهارکرد: افزایش مسافر، تشویق شهروندان به استفاده از ناوگان حمل و نقل عمومی، توسعه کمی و کیفی ناوگان و متناسب سازی ایستگاه‌ها یکی از اهداف اساسی مدیریت شهری در راستای روانسازی ترافیک، کاهش آلودگی هوا و بهبود محیط زیست است، این مهم در تمام کشورهای پیشرفته و یا در حال توسعه در صدر برنامه های ترافیکی قرار دارد.

وی ادامه داد: لازم است کارت سیستم حمل و نقل الکترونیکی در قالب بلیت‌های دانش آموزی، دانشجویی و سایر نهادهای متقاضی و بلیت‌های روزانه، هفتگی، ماهیانه و فصلی با تسهیلات متناسب و تشویقی با هدف افزایش مسافر و پرکردن ظرفیت ناوگان به عنوان عاملی برای افزایش درآمد مدیریت شهری در اختیار شهروندان قرار گیرد.

عضو شورای اسلامی شهر اصفهان عنوان کرد: زیبنده نیست با وجود تلاش‌های مدیریت شهری در راستای توسعه و نوسازی ناوگان اتوبوسرانی و ارایه یارانه، تعداد مسافران اتوبوس‌های شهری افزایش نیابد و در مقابل به تعداد خودروهای شخصی افزوده شود.

برشان افزود: ایستگاه‌های موجود در سطح شهر مناسب توقف شهروندان نیست و باید هرچه سریعتر چندین الگو برای ایستگاه‌های اتوبوس شهری با همکاری معاونت‌های مربوطه تهیه و به شرکت اتوبوسرانی جهت اجرا ابلاغ شود تا این شرکت با مشارکت بخش خصوصی ایستگاه‌های مناسب را جایگزین کند.

وی تصریح کرد: ایستگاه‌های اتوبوس شهری باید هرچه سریعتر به تابلوهای زمانی مبدأ، مقصد و خطوط تجهیز شود تا شهروندان بتوانند بهره برداری مطلوب‌تری از این وسیله نقلیه عمومی داشته باشند.

وی در خصوص کارت منزلت شهروندی خاطرنشان کرد: با وجود داشتن مصوبه برای صدور کارت منزلت شهروندی، متأسفانه بدون دلیل این مهم به کندی پیش می‌رود، بنابراین خواستار تسریع در اجرای تحویل کارت منزلت به شهروندان هستیم.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 10 =