۲ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۳:۳۱
بازار ارز آرام می‌شود

رییس کل بانک مرکزی با بیان اینکه قیمت دلار در پنج سال اخیر حدود ۵۰ درصد رشد کرده است، گفت: کسانی که منابع خود را به ارز تبدیل می کنند، قطعا ضرر خواهند کرد.

به گزارش ایمنا، ولی الله سیف امروز در جمع خبرنگاران به مردم اطمینان داد که بازار ارز آرام می شود و افزود: سرمایه گذاری در ارز نمی تواند به هیچ وجه توجیه اقتصادی داشته باشد؛ کسی که منابع خود را به ارز تبدیل می کند در نهایت ضرر می کند.

رییس کل بانک مرکزی یادآور شد: اگر به چهار پنج سال پیش برگردیم، خواهیم دید که در این مدت، اگر فردی سپرده بانکی داشته و نرخ سودهای بالای۲۰ یا ۲۵ درصد هم نگرفته بلکه سود ۱۵ درصدی دریافت کرده باشد، تاکنون منابع وی۸۰ درصد رشد کرده، در صورتی که میزان افزایش نرخ ارز در همین مدت، حدود ۵۰ درصد بوده است.

وی با بیان اینکه اگر نرخ ارز را در پنج سال پیش حدود ۳ هزار تومان در نظر بگیریم، اکنون حدود ۵۰ درصد اضافه شده است، به مردم توصیه کرد که ریسک و خطر سرمایه گذاری در بازار ارز را نپذیرند و سرمایه گذاری امن و مطمئن داشته باشند.

سیف با تاکید بر اینکه بازار ارز نیز آرامش لازم را خواهد داشت، افزود: در روزها و ماه های آینده شاهد این آرامش خواهیم بود.

وی همچنین با اشاره به شاخص های کلان اقتصادی، گفت: نگاهی به این شاخص ها از جمله تورم و رشد اقتصادی نشان می دهد که اقتصاد ما در مسیر درستی قرار دارد و به سمت تحرک بیشتر و رونق بهتر جلو می رود.

رییس کل بانک مرکزی تاکید کرد: درآمدهای ارزی نیز نسبت به سال گذشته بهتر شده، صادرات نفت نیز نسبت به سال گذشته افزایش یافته و قیمت هر بشکه نفت به دامنه۷۰ دلار رسیده است، بنابراین دلیلی وجود ندارد در بلند مدت وضعیت ارزی دچار نوسان شود.

وی تاکید کرد که شرایط بازار ارز می تواند از سوی بانک مرکزی کنترل شود و در دو ماه آخر سال که اکنون وارد آن شده ایم، بازار ارز می تواند روند کاهش مناسبی داشته باشد.

کد خبر 335363

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.