صندوق ضمانت سرمایه گذاری صنایع کوچک

مدیر عامل شرکت شهرک های صنعتی استان اصفهان گفت: صندوق ضمانت سرمایه گذاری صنایع کوچک به توسعه بخش خصوصی و حمایت از واحدهای صنعتی کوچک کمک بسیاری می کند.

به گزارش ایمنا به نقل از شرکت شهرک های صنعتی استان اصفهان محمد جواد بگی، با بیان این مطلب، افزود: نحوه تامین مالی صنایع و بخش های تولیدی یکی از چالش های اصلی اقتصاد کشور است لذا با کاهش اتکا به نظام بانکی و توسعه روش های جدید تامین مالی می توان گام های موثری برای توسعه صنعتی و افزایش سرمایه گذاری برداشت.

وی موضوع فعالیت صندوق ضمانت سرمایه گذاری صنایع کوچک را انجام همه تکالیف و اختیارات قانونی در راستای کمک به ایجاد و توسعه صنایع کوچک به منظور تولید و سهولت انجام تعاملات تجاری از طریق روش های متداول تأمین مالی عنوان کرد.

بگی گفت: اولویت های این صندوق تامین سرمایه در گردش واحدهای تولیدی فعال، تکمیل حلقه های مفقود شده خوشه های کسب و کار، حمایت از بهره برداری از طرح های نیمه تمام بالاتر از ۵۰ درصد پیشرفت، تأمین سرمایه در گردش واحدهای صادراتی، طرح اصلاح ساختار و بهینه سازی مصرف انرژی صنایع، حمایت از شرکت های دانش بنیان و طرح توسعه واحدهای فعال صادراتی است.

وی سقف ریالی ضمانت نامه های صادره برای هر شخص حقیقی و حقوقی از سوی این صندوق را ۳۰ میلیارد ریال اعلام و اضافه کرد: نگهداری وجوه دولتی و غیر دولتی و عاملیت از نهادهای مالی و صندوق ها و تضمین تعهدات و ارائه تسهیلات اعتباری رایج و صدور ضمانت نامه و پذیرش ریسک به نفع کلیه اشخاص حقیقی و حقوقی از دیگر خدمات ارائه شده توسط این صندوق است.

وی فراهم کردن بستر توسعه سرمایه گذاری در بخش غیر دولتی صنایع کوچک، ‌تضمین و تسهیل در توثیق تسهیلات اعطایی بانک ها و موسسه های مالی و اعتباری به صنایع کوچک، کوتاه کردن مدت زمان اجرای طرح های اشتغال زا و دارای توجیه اقتصادی با اولویت مناطق کمتر توسعه یافته را از مهمترین اهداف ایجاد این صندوق برشمرد.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 4 =