علی مطهری

نایب رییس مجلس شورای اسلامی از تشکیل جلسه امروز هیات رییسه مجلس درخصوص وضعیت بازداشتی‌های حوادث اخیر خبرداد و گفت: شفاف‌سازی وضعیت بازداشتی ها ضروری است.

به گزارش ایمنا، علی مطهری  امروز در جمع خبرنگاران در پاسخ به این سوال مبنی بر اینکه ترامپ پس از امضاء تحریم‌ها علیه ایران در بیانیه‌ای مبنی بر اینکه «وضعیت دفاعی ایران» باید مورد بازرسی قرار گیرد، گفت: ترامپ در  رفتارهای کلی‌اش با برجام به دنبال خسته کردن ایران است تا خود از برجام خارج شود، اما مسئولان هوشیار بوده و هیچگاه متاثر از رفتارهای ترامپ نخواهند شد. ایران باید تا زمانی که آمریکا خود از برجام خارج نشده؛ همچنان پایبند این توافق بماند تا با مقاومت مردم در حوزه اقتصاد و سیاست، ان‌شاءالله ترامپ هم به راه راست هدایت شود.

ترامپ می‌خواهد فضای بی‌اعتمادی به ایران را در دنیا حفظ کند

نماینده مردم تهران،ری،شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی در پاسخ به این سوال که ماندن آمریکا در برجام چه منفعتی دارد درحالی که ترامپ مدام از خارج شدن می‌گوید، اما این کار را نمی‌کند،توضیح داد: ترامپ می‌خواهد فضای بی‌اعتمادی به ایران را در دنیا حفظ کند تا سرمایه‌گذاران اقتصادی همچنان جرأت سرمایه‌گذاری در ایران را نداشته باشند، درواقع به دنیا علامت می‌دهد که ایران فضای امنی برای سرمایه‌گذاری ندارد، لذا از زمان استفاده می‌کند.

وی ادامه داد: ایران باید با هم‌پیمانان اروپایی همکاری دقیق‌تری داشته باشد؛چراکه نوع رفتار اروپایی‌ها در این شرایط مهم است درواقع اگر آن‌ها کاملا بر برجام پایبند باشند و در مقابل ترامپ بی‌ایستند او نمی‌تواند کاری کند.

هیات رییسه مجلس امروز درخصوص بازداشتی‌های حوادث اخیر تشکیل جلسه می‌دهد

مطهری درخصوص بازداشتی‌های اخیر،گفت: به ما گفتند یک نفر در تهران و دو نفر در شهرستان‌ها خودکشی کردند و قرار شد درخصوص علت خودکشی‌ها گزارشی به مجلس ارائه شود که هنوز گزارشی به ما نرسیده است.

نایب رییس مجلس شورای اسلامی درخصوص تشکیل کمیته حقیقت‌یاب در مجلس، گفت: تعدادی از نمایندگان درخواست بازدید هیاتی از مجلس از بازداشتگاه‌ها را داشته‌اند و اما تشکیل کمیته حقیقت یاب بستگی به نظر هیات رییسه دارد، البته امروز طی جلسه‌ای این موضوع بررسی می‌شود.  

وی با تاکید براینکه بسیاری از دانشجویان به ویژه دانشجویان دانشگاه تهران آزاد شده‌اند، بر ضرورت شفاف‌سازی وضعیت بازداشتی ها و خودکشی‌ها تاکید کرد و افزود: قوه قضاییه باید این مسائل را توضیح دهد؛ چراکه اطلاع‌رسانی در این خصوص ضعیف است، نمایندگان مجلس به مقامات مسئول در وزارت دادگستی و وزیر به صورت فردی پیغام داده‌اند.

متاسفانه فرهنگ توضیح دادن در کشور نهادینه نشده است

نایب رییس مجلس شورای اسلامی درخصوص اظهارنظر رییس جمهور نسبت برخی لقب‌های ناشایست به مردم، گفت: اصل حرف ایشان درست است؛ اما اکنون زمان بیان این مسائل نیست، چراکه به این موضوع دامن می‌زد حالا یک نفر اشتباهی کرده و کلمه‌ای را بکار برده، اما نباید به آن دامن زد و تکرارش کرد.

وی درخصوص اینکه آیا از حوادث اخیر مانند سال ۸۸ گزارشی تهیه و در صحن علنی  قرائت خواهد کرد یا خیر، گفت: حوادث اخیر با سال ۸۸ متفاوت است، اما باید نخست هیات بررسی در مجلس تشکیل شود، رفتار پلیس و نیروهای انتظامی به دلیل تجربه، بهتر از سال ۸۸ بود.

نایب رییس مجلس شورای اسلامی درخصوص آمارهای ضد و نقیض گفت: متاسفانه فرهنگ توضیح دادن در ایران نهادینه نشده است.   

منبع: خانه ملت

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 7 =