• ۲۴ دی ۱۳۹۶ - ۱۰:۰۰
  • کد خبر: 334585
فیلم

سی و هشتمین پاتوق فیلم کوتاه اصفهان به اکران و نقد پنج فیلم کوتاه اختصاص دارد.

مسئول پاتوق فیلم کوتاه اصفهان به خبرنگار ایمنا گفت: پاتوق فیلم کوتاه اصفهان پس از یک هفته وقفه، با اکران پنج فیلم کوتاه منتخب به سالن نگارستان امام خمینی(ره) بازگشته است.

بهنام تاجمیر ریاحی تصریح کرد: این پاتوق که دوشنبۀ هر هفته به همت انجمن سینمای جوان اصفهان، موسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی (ره) و جهاد دانشگاهی واحد اصفهان برگزار می‌شود، در سی و هشتمین نشست خود فیلم های کوتاه "ضد نور" ساختۀ وحید نصیریان، "رویاهای برفی" ساختۀ سالم صلواتی، "رادیولوژی یک پرتره" به کارگردانی امیر توده‌روستا، "آنچه اینجاست" ساختۀ موریتز سونتاگ و "دو خواهر" ساختۀ بیژن میرباقری را اکران می‌کند و احمدرضا سیستان نیز نقد و بررسی فیلم‌ها را برعهده خواهد داشت.

وی با اشاره به داستان این فیلم‌ها اظهار کرد: انیمیشن کوتاه "ضد نور" به کارگردانی وحید نصیریان داستان موتورسواری‌ است که در داخل شهر اتفاقات زیادی را پذیراست. در داستانی کوتاه "رویاهای برفی" ساخته سالم صلواتی، انتظار کدخدا و باجی، تنها بازمانده‌های روستایی متروک که روستایشان کم‌کم در حال زیر آب رفتن است برای بازگشت سفرکرده‌هایشان را شاهد هستیم و مستند کوتاه "آن‌چه اینجاست" به کارگردانی موریتز سونتاگ، محصول کشور نروژ، زندگی یک زن جوان را به تصویر می کشد و ما را به تماشای طبیعت زیبای نروژ، دنیای سگ‌های سورتمه و عشق خود نسبت به آن‌ها می‌برد.

تاجمیر ریاحی ادامه داد: فیلم کوتاه تجربی "رادیولوژی یک پرتره" اثر امیر توده‌روستا، درباره جوانی‌ است که از آسایشگاه فرار کرده و به نیت هدفی تلاش می‌کند، اما ناکام می‌ماند و سرانجام فیلم کوتاه داستانی "دو خواهر" داستان دو خواهر را روایت می‌کند که فکر می‌کردند شوهرانشان شهید شده‌اند و متوجه می‌شوند که نام آنان در لیست اسیران جنگی بوده است.

وی افزود: علاقه‌مندان برای شرکت در پاتوق فیلم کوتاه این هفته، می‌توانند دوشنبه ۲۵ دی ماه، رأس ساعت ۱۶:۳۰ به نگارستان امام خمینی (ره) واقع در میدان فیض مراجعه کنند.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 1 =