دفاع مقدس

لنجان-معاون فرماندار شهرستان لنجان گفت: روز حماسه و ایثار مردم شهرستان لنجان نشان از شهامت و دلدادگی، جوانمردی و آزادگی، سربلندی و بالندگی و در یک کلام روز افتخارات مردم این خطه شهید پرور است.

به گزارش خبرنگار ایمنا از شهرستان لنجان، خدامراد صالحی در نشست ستاد هماهنگی بزرگداشت روز حماسه و ایثار مردم شهرستان لنجان، اظهار کرد: اگر امروز میهن اسلامی در امنیت کامل و نظام مقدس جمهوری اسلامی در عرصه‌های مختلف بین‌المللی در قله‌ی رفیع جهان قرار گرفته این عزت و قدرت نشأت‌ گرفته از فداکاری‌ها و جان‌فشانی‌های شهدای هشت سال دفاع مقدس است.

وی افزود: شهدای هشت سال دفاع مقدس با پیروی از ولایت فقیه و الگوپذیری از قیام اباعبدالله الحسین (ع) جان خود را برای دفاع از اسلام و میهن فدا کردند تا کوچک‌ترین خدشه‌ای به اسلام ناب محمدی وارد نشود بنابراین ادامه راه این عزیزان و پاسداری از میراث ارزشمند آنها بسیار حائز اهمیت است.

معاون فرماندار شهرستان لنجان شهدا و ایثارگران را سرمایه‌های عظیم عرصه جهاد و دفاع از کشور دانست و تصریح کرد: شهرستان لنجان در دوران دفاع مقدس بیش از ۱۲ هزار رزمنده در سنگرهای دفاع مقدس داشت و ۷۵۰ شهید و دو هزار و ۳۰۰ جانباز و آزاده را به نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران تقدیم کرده است.

وی ادامه داد: تشییع ۴۵ شهید والا مقام از جمله سردار شهید محمدعلی شاهمرادی در سال ۱۳۶۵ بر روی دستان مردم این شهرستان را، دلیل انتخاب ۲۹ دی به عنوان روز حماسه و ایثار شهرستان لنجان است، اما نباید فراموش کرد روز حماسه و ایثار شهرستان لنجان صرفا مخصوص شهدای آن روز نیست بلکه این شهدا نمادی از رشادت‌ها، حماسه و ایثار رزمندگان شهرستان است.

صالحی اضافه کرد: روز حماسه و ایثار مردم شهرستان لنجان نشان از شهامت و دلدادگی، جوانمردی و آزادگی، سربلندی و بالندگی و در یک کلام روز افتخارات مردم این خطه شهید پرور است، و امید است، که با حفظ این افتخارات بزرگ و انتقال آن به آیندگان، بتوانیم در برابر هجمه‌های بی امان دشمنان اسلام، با فرهنگ سازی از آن افتخارات دفاع کنیم.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =