مسمومیت با گاز

مدیر حوادث و فوریت های پزشکی اصفهان گفت: بر اثر بی احتیاطی در استفاده از وسایل گرمایشی و نشت گاز سمی منواکسید کربن، ۱۱ نفر در اصفهان و شهرستان های مبارکه، فلاورجان و اردستان دچار مسمومیت شدند.

غفور راستین در گفت و گو با خبرنگار ایمنا در خصوص حوادث گاز گرفتگی روز گذشته و مسمومیت با گاز سمی منواکسید کربن اظهار کرد: دیروز بر اثر نشست گاز سمی منواکسید کربن به دلیل نقص لوله بخاری در شهرستان مبارکه پایگاه بسیج خولنجان پنج نفر مسموم شدند و افراد مصدوم توسط نیروهای امدادی اورژانس ۱۱۵ به بیمارستان محمد رسول الله شهرستان مبارکه منتقل شدند.

وی همچنین از مسمومیت خانمی در شهرستان فلاورجان خبر داد و گفت: در محدوده قهدریجان شهرستان فلاورجان این خانم ۱۴ ساله به دلیل استفاده از گاز زغال برای گرمایش دچار مسمومیت شد و توسط نیروهای امدادی به مرکز درمانی شهرستان فلاورجان انتقال یافت.

مدیر حوادث و فوریت های پزشکی اصفهان گفت: همچنین در محدوده مردوایج اصفهان چهار نفر به دلیل بی احتیاطی در استفاده از وسایل گرمایشی و نشت گاز سمی منواکسید کربن ناشی از احتراق وسایل گرمایشی دچار مسمومیت شدند.

وی تاکید کرد: مصدومان این حادثه دو زن و یک مرد و یک کودک بودند که بعد از اقدامات درمانی اولیه به بیمارستان شریعتی اصفهان منتقل شدند.

راستین از وقوع سانحه گاز گرفتگی دیگری در شهرستان اردستان خبر داد و گفت: این حادثه شب گذشته ساعت ۲۱:۱۱ در اثر استفاده از پیک نیک برای گرمایش رخ داد و به دلیل نشت گاز سمی خانم ۳۶ ساله ای دچار مسمومیت شد که بعد از دریافت خدمات درمانی سرپایی نیروهای امدادی اورژانس پیش بیمارستانی به مرکز درمانی شهید بهشتی اردستان انتقال پیدا کرد.

برچسب‌ها

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 5 =