عقاب طلایی

نطنز- سرپرست اداره حفاظت محیط زیست نطنز گفت: صبح امروز(شنبه) یک عقاب طلایی در منطقه حفاظت شده کرکس نطنز پس از درمان رها سازی شد.

مهدی صادقی در گفتگو با خبرنگار ایمنا از شهرستان نطنز، اظهار کرد: یک عقاب طلایی با بال زخمی با همکاری فعالان محیط زیست مورد درمان قرار گرفت و پس از نگهداری و مراقبت کامل توسط محیط بانان و با همکاری دوستداران حیات وحش در زیستگاه منطقه حفاظت شده کرکس رهاسازی شد.

وی گفت: عقاب طلایی پرنده شکاری است و جزء گونه‌های جانوری حمایت شده از سوی سازمان محیط زیست به شمار می آید و در سراسر زاگرس و البرز زندگی می کند .

سرپرست اداره حفاظت محیط زیست نطنز افزود: طول بال‌های این عقاب بیش از دو متر است و می تواند تا وزن هفت کیلوگرم را از زمین بلند کند.

به گزارش ایمنا، منطقه حفاظت شده کرکس نطنز با ۱۱۴ هزار هکتار وسعت یکی از زیباترین و بکرترین مناطق حیات وحش استان اصفهان است.

گونه‌های جانوری مختلف و انواع جانوران وحشی از قبیل خزندگان، پرندگان و پستاندارانی نظیر کل و بز، قوچ و میش وحشی، آهو، گراز (خوک وحشی )، گرگ، شغال، روباه، کفتار، گربه وحشی، پلنگ، تشی، پایکا و غیره در منطقه حفاظت شده کرکس زیست می‌کنند.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 13 =