پارکینگ

مدیر پروژه میدان امام علی(ع) گفت: عملیات اجرایی پروژه پارکینگ  – تجاری کمرزرین از سال گذشته آغاز شده و تاکنون بیش از ۳۵ درصد پیشرفت داشته است.

مهدی رضایی در گفتگو با خبرنگار ایمنا اظهارکرد: عملیات اجرایی فاز سوم احیاء میدان امام علی(ع) شامل احداث میدان جلوخان در ضلع شمالی مجموعه از سال ۹۴ آغاز شده است، ۱۲ پروژه در قالب فاز سوم احیاء این میدان اجرایی می‌شود که ۱۱ پروژه آن از سوی شهرداری و یک پروژه با همکاری بخش خصوصی صورت می‌گیرد.

وی با بیان اینکه در سال جاری ۱۸ میلیارد تومان اعتبار برای اجرای فاز سوم پروژه در نظر گرفته شده است، تصریح کرد: بدنه سازی ضلع شرقی میدان جلوخان در سال گذشته تکمیل شده و هم اکنون آزادسازی ضلع غربی و ضلع جنوبی پروژه در دستور کار است، همچنین آزادسازی ضلع میانی میدان تحت عنوان پروژه ۱۲A در حال انجام و پروژه ۱۱A که شامل بدنه سازی ضلع شمال شرقی میدان جلوخان است، به زودی تکمیل می‌شود.

مدیر پروژه احیاء میدان امام علی(ع) خاطرنشان کرد: احداث ضلع شمالی میدان جلوخان در سه فاز تعریف شده که بدنه سازی فاز اول ضلع شمالی میدان جلوخان تحت عنوان پروژه ۱۳A در نیمه اول سال ۹۵ به پایان رسیده است.

رضایی با بیان اینکه موزه میدان امام علی (ع) از دیگر طرح‌های فاز سوم این ابرپروژه است که پس از تکمیل عملیات عمرانی آن، آثار ارزشمندی که در حین احداث پروژه کشف شده، به نمایش گذاشته خواهد شد، گفت: عملیات سفت‌کاری موزه میدان امام علی (ع) در سال گذشته تکمیل شده و اکنون نازک‌کاری آن در دو قسمت مرمت و نوسازی در دستور کار است که طبق برنامه ریزی‌های انجام شده این مهم در نیمه اول سال آینده به پایان می‌رسد.

وی با بیان اینکه به منظور رفاه بیشتر شهروندان و جبران کمبود فضای پارک در میدان امام علی (ع) احداث پارکینگ های کمرزرین، ولیعصر و قیصریه در دستور کار است، افزود: مساحت مجموع پروژه‌های پارکینگ و تجاری کمرزرین، قیصریه و ولیعصر ۷۴ هزار مترمربع است که گنجایش پارک ۱۲۰۰ دستگاه خودرو را دارد، همچنین قسمت‌هایی از پارکینگ‌های این سه پروژه به یکدیگر مشترک و متصل می‌شود تا شهروندان بتوانند به بازارها دسترسی آسان‌تری داشته باشند.

وی با بیان اینکه عملیات اجرایی پروژه پارکینگ و تجاری کمرزرین از سال گذشته آغاز شده و تاکنون بیش از ۳۵ درصد پیشرفت داشته است، اظهارکرد: پروژه کمرزرین در چهار طبقه با زیربنای ۳۲ هزار مترمربع احداث می‌شود که دو طبقه آن به پارکینگ با ظرفیت پارک ۵۵۰ خودرو و دو طبقه دیگر آن به صورت تجاری به بازار طلا و جواهر اختصاص داده می‌شود.

رضایی با اشاره به اینکه پارکینگ و تجاری ولیعصر در پنج طبقه احداث می‌شود که اکنون نیز آزادسازی این پروژه تکمیل و عملیات اجرایی آن در دست طراحی است، عنوان‌کرد: به طور حتم با اجرای پروژه‌ها، مشکل کمبود فضای پارک میدان امام علی(ع) برطرف می‌شود.

به گزارش ایمنا؛ احیاء میدان امام علی(ع) در سه فاز تعریف شده است که فاز اول آن شامل احداث زیرگذرها و فاز دوم آن شامل میدان اصلی در سال‌های گذشته تکمیل شده است.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 16 =