مهرعلیزاده

استاندار اصفهان گفت: امروز باید موتور محرکه اقتصاد کشور بخش خصوصی باشد و تقویت این بخش اولویت کاری مدیریت استان است و باید تلاش کنیم که با کمک بخش خصوصی، ‌ جایگاه اصفهان را در بخش صادرات ارتقا دهیم.

به گزارش ایمنا به نقل از استانداری اصفهان، محسن مهرعلیزاده در نشست سه ساعته با تولید کنندگان، سرمایه گذاران و فعالان اقتصادی منتخب استان که با حضور معاونین اقتصادی و عمرانی استاندار، دستیار ویژه استاندار و مدیران ذیربط برگزار شد، اظهار کرد: علیرغم همه مشکلات استان از جمله مسئله بی آبی شدید و بسته شدن فصل بودجه با این حال با توجه به سابقه ۳۸ ساله خود و واقعیت های روز کشور، بیشترین اولویت را به بخش خصوصی اختصاص داده ام.

وی با اشاره به کاهش درآمدهای نفتی، افزود: در دوره هشت ساله ای که قیمت نفت افزایش یافته بود فرصت های زیادی را از دست دادیم و بخش عمده ای از مشکلات امروز محصول سوء تدبیر در آن زمان است.

استاندار اصفهان با بیان اینکه از این به بعد ذکر مصیبت کردن در شأن ما و شما نیست، افزود: امروز باید موتور محرکه اقتصاد کشور، بخش خصوصی باشد. چرا باید بیش از ۸۰ درصد از مکاتبات اداری بدون هیچ دلیلی از مرکز پیگیری شود؟ چرا فلسفه وجودی برخی از مدیران نه گفتن است؟

وی اظهار کرد: با وجودیکه رهبر معظم انقلاب تحقق اقتصاد مقاومتی و اشتغال را اولویت اول و شعار سال انتخاب می کنند چرا هنوز اقدام و عمل صورت نگرفته است؟ میزان درآمدها و نیازهای کشور فاصله زیادی با هم دارند و این خلا باید پر شود.

مهرعلیزاده افزود: چرا باید در استانی مانند اصفهان بیکاری ۲ درصد از میانگین کشور بالاتر باشد و سخت گیری های قانونی و اجرای ۱۲۰ درصدی قانون در اصفهان مشکلاتی را برای همه ایجاد نماید؟

وی با بیان اینکه پنجره واحد اقتصادی تشکیل خواهد شد، افزود: مکلف هستیم مجوزها را برای سرمایه گذاران اخذ کنیم و این کار را خواهیم کرد. توقع ما از صادرات بیشتر از آمار امروز است و این استان باید به جایگاه واقعی خود بازگردد چرا که اصفهان از همه ظرفیت های لازم برخوردار است.

استاندار اصفهان افزود: تولیدکنندگان و سرمایه گذاران استان باید راهکارهای اجرایی و عملیاتی ارائه کنند و اطمینان داشته باشند که همه ظرفیت ها اینجاست.

وی با بیان اینکه همه مجوزها باید طی یکی دو روز صادر شود، افزود: چرا توسعه فرودگاه با مشکل مواجه شده است در صورتی که بانک صنعت، و معدن آمادگی کامل دارد و یا چرا باید عملیات اجرایی پروژه های استان بسیار طولانی گردد؟

استاندار اصفهان با انتقاد بر اینکه چرا تاکنون پرواز بیس اصفهان دایر نشده است، تاکید کرد: باید پرواز مستقیم اصفهان، حداقل با ۱۴ پایتخت دنیا صورت گیرد و ارتباط بین المللی اصفهان با سایر کشورها و شهرهای خواهر خوانده افزایش یابد.

وی با بیان اینکه لزوما تولید کننده موفق صادر کننده موفق نیست، افزود: در بسیاری از کشورها شرکت های حرفه ای توزیع کننده و صادرکننده وجود دارد و تولیدات را صادر می کنند و باید از این شرکت ها ایده گرفته شود. باید به کمک شهرداری ها نمایشگاه های دائمی اصفهان در شهرهای خواهر خوانده دایر شود.

مهرعلیزاده با بیان اینکه با توجه به جاذبه های تاریخی و طبیعی اصفهان، در حال حاضر راهی بجز گسترش صنعت توریسم نداریم، اظهار کرد: این امر یک ضرورت است و باید سهم قابل توجهی را از جذب توریسم به خود اختصاص دهیم.

وی در خصوص کشاورزی استان، گفت: باید تغییر الگوی کشت و استفاده از روش ها و گونه های کم آب مورد توجه قرار گیرد.

مهرعلیزاده با اشاره به اینکه باید صنایعی در استان استقرار یابد که اشتغال پایدار ایجاد کند، افزود: تولید انرژی خورشیدی باید وجهه همت مدیران و سرمایه گذاران قرار گیرد و در این خصوص ۱۹۱ مجوز اخذ شده ولی تنها یک مورد عملیاتی شده که واقعاً جای تعجب و سئوال دارد.

وی خاطر نشان کرد: آب، اشتغال و محیط زیست از اولویت های مدیریت استان است و باید اشتغال موجود را با قوت حفظ نماییم و با هم شروع کنیم و برنامه ها را به پیش ببریم.

استاندار اصفهان خطاب به سرمایه گذاران و تولید کنندگان، گفت: شما و ما با هم ریسک می کنیم و هم پیمان می شویم و در خصوص پرداخت و دریافت مالیات هردو باید صحیح عمل کنیم.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 10 =