سرمایه گذاری

رییس اتاق بازرگانی اصفهان از تهیه و تنظیم ۱۴۰ طرح سرمایه گذاری استان اصفهان خبر داد، گفت: اصفهان و آنکارا می توانند در بخش ساخت هتل، صنایع غذایی و انرژی خورشیدی همکاری مشترکی را تعریف کنند.

به گزارش خبرگزاری ایمنا به نقل از اتاق بازرگانی اصفهان، سیدعبدالوهاب سهل آبادی در دیدار هیات تجاری و فرهنگی آنکارا ترکیه، از تهیه و تنظیم ۱۴۰ طرح سرمایه گذاری استان اصفهان خبر داد و اظهار کرد: مطالعه، امکان سنجی و جانمایی طرح های قابل سرمایه گذاری براساس مزیت های استان انجام شده است.

وی افزود: اصفهان به عنوان مرکز گردشگری ایران می تواند فرصت مناسبی برای سرمایه گذاران بخش گردشگری ترکیه ایجاد کند از این رو بهترین مکان های  شهر اصفهان برای ساخت هتل در نظر گرفته شده و آماده جذب سرمایه گذاری مشترک با طرف ترکیه ای هستیم.

رییس اتاق بازرگانی اصفهان اضافه کرد: برند شهری اصفهان به زودی رونمایی می شود و این برند می تواند نقش مهمی در جذب گردشگران خارجی به اصفهان و بازدید از آثار تاریخی و فرهنگی کم نظیر آن داشته باشد.

وی با اشاره به سرمایه گذاران ترک، گفت: تمام سرمایه گذاری های خارجی در اصفهان از سوی دولت گارانتی می شود و بخش خصوصی اصفهان آماده هر گونه همکاری و خدمات مشترک با طرف خارجی است.

سهل آبادی اصفهان را یکی از قطب های تولید موادغذایی کشور عنوان کرد و گفت: تولید محصولات متنوع کشاورزی در کنار صنایع تبدیلی غذایی، فرصت مناسبی برای سرمایه گذاری خارجی در این بخش است.

وی امنیت را مهمترین مولفه جذب سرمایه گذاری خارجی دانست و افزود: ایران به عنوان امن ترین منطقه خاورمیانه شاخته می شود و بهترین قانون جذب سرمایه گذاری خارجی را به خود اختصاص داده است.     

رییس هیات تجاری، اقتصادی و فرهنگی ترکیه در این دیدار گفت: هیات تجاری و سرمایه گذاری آنکارا ترکیه خواستار سرمایه گذاری در استان اصفهان در بخش های گردشگری، ساختمان سازی و مواد غذایی است.

علی فاروق ایلدریم تصریح کرد: آنکارا و اصفهان دارای وجه مشترک بسیاری در بخش های اقتصادی و فرهنگی است و از این اشتراکات می توان برای همکاری های بلندمدت اقتصادی و سرمایه گذاری بین این دو شهر استفاده کرد.

وی با اشاره به حضور سرمایه گذاران بخش گردشگری ترکیه در این هیات، گفت: این سرمایه‌گذاران مایل به سرمایه گذاری در ساخت هتل در  اصفهان هستند و در این زمینه می توان با تشکیل کارگروه مشترک فرصت های هتل سازی را به آنان اطلاع رسانی کرد.

ایلدریم با اشاره به تحریم های اقتصادی علیه ایران، افزود: تشکیل یک شرکت مشترک بین سرمایه گذاران آنکارا و اصفهان می‌تواند پیامدهای تحریم ها را کاهش دهد.  

وی تولید انرژی پاک را یکی دیگر از ظرفیت های همکاری دو طرف عنوان کرد و گفت: شرکت های تولید سلول خورشیدی در آنکارا مشغول فعالیت است که می توان بخشی از فعالیت مشترک بین اصفهان و آنکارا را تشکیل دهد.

برچسب‌ها

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 0 =