اقتصاد دانش بنيان

در حال حاضر ۴۸۰ واحد فناور در شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان مستقر هستند که ۱۲ درصد از این واحدها در حوزه نفت، گاز و پتروشیمی فعالیت می‌کنند.

به گزارش ایمنا و به نقل از روابط عمومی شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان، دومین همایش فناوری‌های نوین در حوزه نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی توسط شبکه پژوهش و فناوری استان اصفهان، در شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان برگزار شد.

معاون توسعه فناوری شهرک در آیین گشایش این همایش دو روزه با اشاره به اینکه شرکت‌های دانش‌بنیان برای دست‌یابی به دانش فنی و فناوری و نیز جذب نیروهای متخصص مشکلی ندارند، اظهار کرد: مشکل اصلی شرکت‌های دانش بنیان، فروش محصول و خدمات است که باعث رکود در کار آن‌ها می‌شود.

محمدجواد امیدی افزود: با وجود تاکید بر حمایت از ساخت و تولیدات داخلی هنوز هم در برخی حوزه‌ها با شک و تردید به این موضوع نگاه می‌شود.

وی ادامه داد: در شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان ۴۸۰ واحد فناور در حوزه‌های مختلف مشغول به فعالیت هستند که می‌توانند گوشه‌ای از مشکلات اقتصاد کشور را رفع کنند.

مشاور و نماینده ویژه وزیر نفت در صادرات کالا و خدمات فنی و تخصصی از شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان بازدید کرد. محمد تقی امان‌پور در این بازدید با اشاره به اهمیت همکاری با شرکت‌های دانش‌بنیان حوزه نفت، گاز و پتروشیمی مستقر در شهرک، بر گسترش همکاری‌ این شرکت‌ها با وزارت نفت تاکید کرد.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 6 =