• ۱۸ دی ۱۳۹۶ - ۰۸:۱۱
  • کد خبر: 334031
افسانه ماده ببر

نمایش "افسانۀ ماده ببر" به نویسندگی داریو فو و کارگردانی محمدجواد سجادی از ۱۸ تا ۲۲ دی ماه در تماشاخانۀ ارغوان شهرضا به روی صحنه می‌رود.

این کارگردان به خبرنگار ایمنا گفت: نمایش "افسانۀ ماده ببر" اردیبهشت ماه سال جاری در سالن فرشچیان روی صحنه رفته بود و اکنون با توجه به این که رویۀ گروه هنری "زاوش" بر مبنای اجرای تئاتر در شهرها و شهرستان‌هاست، تصمیم به اجرای آن در تماشاخانۀ ارغوان گرفته‌ایم که به تازگی با کیفیتی خوب در شهرضا افتتاح شده است.

محمدجواد سجادی تصریح کرد: احداث تماشاخانه در شهرستان‌ها و تعاملی که بین شهرها برای اجرای یک نمایش وجود دارد اتفاق خوبی است که اکنون رقم خورده و ادامۀ آن می تواند به معنای واقعی کلمه تحقق بخش جملۀ "تئاتر برای همه" باشد. امیدواریم در دیگر شهرستان ها و همین‌طور در اصفهان که بسیار هم به این فضا نیازمند است، این تماشاخانه ها بیش از پیش احداث شود و رونق پیدا کند.

وی در خصوص موضوع این نمایش اظهار کرد: "افسانۀ ماده ببر" نمایشی کمدی است و قصۀ سربازی زخمی بازمانده از جنگ کشور چین را روایت می کند که به غاری پناه برده است، اما در آن غار ماده ببری با توله اش زندگی می کند. همزیستی سرباز با ببر به دوستی ای بین این دو می انجامد و در نهایت حضور ببر باعث حفاظت روستای سرباز جوان در برابر حملات و غارت دشمن می شود. در افسانۀ ماده ببر صحبت از احیای زندگی است، چرا که سرباز چینی وقتی به دلیل جراحت های بسیار دچار قانقاریا می شود و تا پای مرگ می رود، در نهایت با تناول آنچه از خاک و باد و آب و آتش درست شده به عنوان انسانی که با طبیعت به تعامل دوباره رسیده به جامعه پا می‌گذارد.

کارگردان این نمایش با اشاره به نام عوامل اجرایی گفت: در این نمایش عرفان آیتی بازیگر، راضیه فاضلی مدیر تولید و برنامه ریز، ابوالفضل صفوی دستیار کارگردان و یاسر جعفری منشی صحنه است. علاقمندان برای دیدن این نمایش می‌توانند از ۱۸ تا ۲۲ دی ماه هر شب ساعت ۱۹ به تماشاخانۀ ارغوان واقع در شهرضا، چهارراه شهرداری، خیابان ولیعصر غربی مراجعه کنند.

تماشاخانۀ ارغوان، نخستین تماشاخانۀ خصوصی جنوب استان اصفهان است که زیر نظر اداره کل فرهنگ و ارشاداسلامی استان اصفهان و اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان شهرضا، فعالیت فرهنگی خود را از یکم آذر ماه آغاز کرده است. نخستین نمایشی که در این تماشاخانه به روی صحنه می‌رود اثر داریو فو، نویسندۀ طنزپرداز ایتالیایی است که محمدجواد سجادی کارگردانی آن را برعهده دارد.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 17 =