تصویب ۱۴ طرح تاسیس موسسات گردشگری در استان اصفهان

معاون امور سرمایه‌گذاری و طرح‌های اداره کل میراث فرهنگی استان اصفهان از تصویب اولیه ۱۴ طرح جدید تاسیس موسسات گردشگری در استان اصفهان خبر داد.

به گزارش ایمنا به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی استان اصفهان، صبح روز -یکشنبه- ۱۷ دی ماه سیزدهمین کمیته فنی گردشگری اداره کل میراث فرهنگی استان اصفهان با حضور "سید علی صالح درخشان" مشاور امور اجرایی مدیرکل، "حمید امینی" معاون امور سرمایه گذاری و طرح های اداره کل و اعضای این کمیته برگزار شد.
معاون امور سرمایه گذاری اداره کل میراث فرهنگی استان اصفهان از تصویب اولیه ۱۴ طرح جهت تاسیس موسسات گردشگری در استان اصفهان خبر داد و گفت: در این نشست از مجموع طرح های ارایه شده، ۱۴ طرح در شهر اصفهان و سایر مناطق استان با اکثریت آراء به تصویب رسید.
حمید امینی افزود: از مجموع طرح های ارایه شده در این نشست هفت طرح گردشگری در شهرستان کاشان شامل تاسیس ۱۶ اقامتگاه سنتی و یک اقامتگاه بومگردی که متضمن تملک و مرمت خانه های تاریخی در این منطقه بوده و توسط بخش خصوصی صورت می گیرد به تصویب رسید.
وی با اشاره به سایر طرح های مصوب این کیمته گفت: با عنایت به سیاست اداره کل میراث فرهنگی استان در راستای توسعه متوازن گردشگری در پهنه استان، طرح اولیه تاسیس دو مجتمع گردشگری به وسعت ۱۸۰۰ هکتار در شهر مهاباد از توابع شهرستان اردستان، همچنین تاسیس یک مجتمع گردشگری با مشارکت مردم محلی در شهرستان فریدون شهر در شمال غرب استان و همچنین مجوز اولیه تاسیس یک اقامتگاه سنتی در روستای زیارتگاه از توابع شهرستان شهرضا صادر شد.
حمید امینی با اشاره به صدور مجوز اولیه احداث سه هتل جدید پیرامون شهر اصفهان تاکید کرد: با عنایت به درخواست های ارایه شده و پس از بررسی های به عمل آمده، مجوز اولیه احداث سه هتل جدید در محورهای شرق، غرب و مرکز شهر اصفهان در این نشست صادر شد.
وی افزود: یکی از مجوزهای صادر شده با توجه به سیاست این اداره کل در راستای توسعه گردشگری سلامت، احداث اقامتگاه جنب بیمارستان سید الشهدا (امید) اصفهان است، این بیمارستان به عنوان یکی از بزرگترین مجموعه های پزشکی مرکز ایران در راستای رسیدگی به وضعیت بیماران خاص تاسیس شده و در حال حاضر مراجعان و همراهان آنها فاقد اقامتگاه مشخص هستند، لذا در این نشست مجوز تاسیس یک اقامتگاه با امکانات مورد نیاز بیماران خاص و به ویژه همراهان آنان جهت آسایش این افراد و در راستای توسعه گردشگری سلامت صادر شد.
کد خبر 334029

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.